Domů » Bleskovky » OneDrive dohání Dropbox, dovolí vývojářům integrovat úložiště přímo do aplikací

OneDrive dohání Dropbox, dovolí vývojářům integrovat úložiště přímo do aplikací

Microsoft nově pro vývojáře uvolnil programovací rozhraní svého cloudového uložiště OneDrive, aby mohli začít s integrací uložiště přímo do vyvíjených aplikací. Pouští se tak do boje se službou DropBox, která tuto možnost nabízí již delší dobu.

Uvolněná API OneDrive podporuje jak webové rozhraní, tak také systémy iOS a Android, a po integraci budou mít uživatelé přístup k veškerým funkcím, které OneDrive nabízí. Lze tedy očekávat množství aplikací, ve kterých přibyde možnost ukládat svá data rovnou na OneDrive bez dalších zbytečných kroků.

Microsoft v tomto ohledu trošku zaspal, i tak ale učinil krok správným směrem, zatím je však stále na začátku dlouhého procesu. Dropbox umožnil vývojářům napojení na svou službu přímo z aplikací třetích stran již dříve a velké množství programátorů této možnosti samozřejmě využilo. Nyní se o podobný krok snaží Microsoft, spolu se snahou o zvýšení zájmu o svou službu, nedávno například nabídl uživatelům 100 GB místa za to, že začnou místo Dropboxu využívat právě OneDrive (informovali jsme zde).

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

17 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  a furt neumí sdílet z externích úložišť jako jsou disky a paměťové karty. Resp. po odpojení disku už se na něj znovu nenaváže.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Tohle není nic prioritního. Daleko horší je, že neumí sdílet přímo z průzkumníka Windows. Pokud chcete něco nasdílet někomu, musíte do appky nebo na web. Děsná otrava. GDrive tohle umí a s Dropboxem aspoň získáte z průzkumníka link na sdílení.

  • Johny (neregistrovaný)

   S tím souhlasím. Stejně jako, ze pro většinu tohle není důležité. Ale je to chyba, kterou by podle me podobná služba neměla mít. Protože krom toho ze je nesmyslně omezující muže uživatelům v důsledku i způsobit problémy. Věřím ale ze obojí se zlepší s příchodem W10.

  • stačí si nainstalovat aplikaci onedrive a ejhle ondrive je i v průzkumníku… tak nelži

  • Johny (neregistrovaný)

   Matushsch: tedy pokud se něco nezměnilo, tak nemáš pravdu. Chyběla integrace ve smyslu že např. klikneš na soubor pravým a dáš Sdílet do OneDrive. Stejně tak ačkoliv se tváři aplikace jako součást průzkumníka a o složku, mám pocit že jde stále jen o samostatnou aplikaci, která není opravdovou složkou ve smyslu jako ji bere průzkumník. To jako uživatele mi ale samozřejmě nemusí už moc zajímat. Z náročnost na sdílení ale ano.

  • Adam (neregistrovaný)

   Windows 10 TP: sdileni z pruzkumniku [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   Adam: díky, ale to je furt v rámci OneDrive, ne v průzkumníku. Asi jsme špatně popsali co je na mysli. I když tohle je taky dobry. Můžeš zkusit kliknout pravým na soubor mimo složku OneDrive, jestli dostaneš nabídku sdílet do OneDrive? :-)

  • Nabídku sdílet do onedrive nedostaneš, ale to je uplně zbytečný, stejně mám v ulozisti nejakou strukturu složek a tohle hodi soubor do kořenovyho adresáře.. krom téhle jediné položky se to chová stejně jako dropbox

  • Co bych teda považoval za daleko zásadnější chybu je sdílení složek. Když někomu dám přístup ke složce tak je to jen odkaz na složku přes webový rozhraní, ne jako u dropboxu že se to přidá do jeho úložiště.. Na druhou stranu když mám takhle sdílenou složku v dropboxu tak mi to užírá z kapacity dropboxu ikdyž ta složka není moje.. to je taky nelogický

 2. harfa (neregistrovaný)

  a taky neumí sdílet z odpojených disků a rozbitých disků…a vubec neumí sdílet z mozku…:D

  • Johny (neregistrovaný)

   Myslím ze umět navázat na data z disku je u služby která sdílí data z disku zaklad. Ostatní to umí.

  • Píšeš to tady asi popadesáté. Tak nefňukej, když to umí ostatní, tak máš na výběr.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jedinej fňukajici si tu ty. Ja pouze informuju o stálém zásadním nedostatku služby a o tom, ze na tom přes přání uživatelů MS nic nezměnil. Až ty budeš mít nasdileno někde 200 giga a budeš potřebovat prepojit např. disk, možná si uvědomíš, co za nedostatek to je.

  • Až budu potřebovat odletět do vesmíru, tak si uvědomím zásadní problém svého auta, že nemá raketové motory.

  • Johny (neregistrovaný)

   Nevěděl jsem ze tam kde žiješ umožňují někteří výrobci aut ve výbavě raketové motory pro lety do vesmíru a je to smyslem aut. V mem reálném světe, kde lidi chodí bez sveraci kazajky a obejdou se bez vália apod. toto žádný výrobce neumožňuje. Zato ke standardní výbavě cloudových řešení patři aplikace která umožňuje i sdílení po dočasném znepristupneni cesty. Tvoje logika užití by se pak dala přesunout klidně na to, ze počítač ti bude fungovat dokud ho nevypnes. Jakmile to uděláš, musíš při dalším spuštění nainstalovat všechno znova. Chraň bůh aby vylitly pojistky. Nepředpokládám ale ze ti dalsi můj příspěvek o tom jak mají věci fungovat otevře oči, takže tímto nad tím zároveň mávam rukou a přeji ti pěkný sny v tvé vypolstrované místnosti o autech co umožňují cestovat do vesmíru.

 3. OneDrive už má API léta, nyní došlo pouze k jeho rozšíření. Existují mraky aplikací, které již měly OneDrive integrován.

  Autore, autore.

 4. Za mě dobrá zpráva – s OneDrive jsem maximálně spokojený a rozšiření využívání do dalších appek vítám :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).