Domů » Bleskovky » OneDrive bude sloužit jako úložiště pro streamovanou hudbu: Uživatelé dostanou navíc 20 GB zdarma

OneDrive bude sloužit jako úložiště pro streamovanou hudbu: Uživatelé dostanou navíc 20 GB zdarma

Microsoft chystá další novinku pro své cloudové úložiště, tentokráte se nejedná o navyšování kapacity nebo snižování cen, ale o začlenění hudební služby Xbox Music do OneDrive. Toto místo se stane výchozí stanicí, z níž bude možné streamovat hudbu prostřednictvím telefonů, tabletů a počítačů s Windows, služba bude fungovat i na konzolích Xbox, případně ve webovém prohlížeči.

  

Pro účely ukládání hudby dostanou uživatelé speciální složku o kapacitě 20 GB, veškerá hudba do ní uložená se zobrazí v knihovně Xbox Music. Podporovány budou hudební soubory ve formátech MP3, M4A (AAC) a WMA. Hudbu bude možné z hudební složky stahovat pro offline poslech, sdílení s ostatními uživateli však dostupné nebude. Důležitou informací je, že k používání této funkce nebude zapotřebí mít předplacenou žádnou službu.

  

Chystaná novinka pronikne v první vlně do 22 dvou zemí světa, mezi nimi bohužel není Česká republika zastoupena. Kdy Microsoft tuto službu oficiálně spustí, prozatím nevíme, spekuluje se o konci letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Super… už se těšim až budou cenově dostupné ty FUPy, abysme si tyhle věci mohli na tom übernašláplym LTE taky užívat. V současný době jsou tyhle omezení tak 10 let mimo a vůbec nekorespondují se situací a potřebama normálního uživatele, natož toho, co nabízí internet.

  • Ruku v ruce s tím bych to chtělo udělat něco s výdrží/kapacitou baterie. Co mi bude platné streamování z Onedrive přes LTE, když baterka zdechne do půl dne.

  • Johny (neregistrovaný)

   To máš recht..

  • lerion (neregistrovaný)

   FUPy jsou postupně lepší a lepší. Ale o nich to absolutně není. Veškerou svou hudbu budeš mít přístupnou v stolním počítači, notebooku, Xboxu, tabletu nebo mobilu. A jen ten poslední (a ještě jen někdy) mívá zpravidla připojení s FUP.

   Navíc pokud jsi dobře četl, bude možno hudbu stáhnout do zařízení offline. Tím nějaká FUP odpadá…

  • Nic nového, co by konkurence nenabízela už roky. MS opět pozdě.

  • Johny (neregistrovaný)

   Mceza: Nesmysl. Je jasný, že vůbec nechápeš jak se tyhle služby používaj. Jasně že streamování hudby je o FUP, protože si ho chci streamovat na telefonu. Ten share mezi počítači je u 90% obyvatelstva jen okrajová záležitost, většina lidí chce mít přístup ke svojí hudbě ze základu v počítači a pak následně v telefonu. Pokud chci streamovat žánry na počítači, s klidem na to existuje miliarda jinejch aplikací, které lidi už normálně používaj a maj tam svoje listy, nemluvě o tom, že dělají tu službu líp než xbox. Možnost stáhnout si hudbu do zařízení pro offline je mi platný ve většině případů jak mrtvýmu zimník. To si ji mužu offline stáhnout doma, žejo ;) Na to jí nemusim mít v cloudu, žejo? FUP tím rozhodně neodpadá, ba právě naopak. Jedině kdy tohle využiju jsou případy, kdy s rychlostí dnešního internetu si můžu hudbu sosnout třeba na horách, aby mi nevypadával signál až budu jezdit na prkně. A když tam nebude zrovna wifi? Tak FUP. Prostě vůbec nevíš o čem plácáš.

  • Hapy (neregistrovaný)

   smisekCZ: No co, ale teď to bude alespoň krásně ve OneDrivu, který je integrovaný ve Windows + to místo navíc, paráda. Je fuk kdy ale konečně něco takového bude daleko pohodlnější. :)

  • Johny (neregistrovaný)

   Hapy: Problém pořád je, že 20 GB je furt málo. Tyhle věci jsou jen brzdou růstu. Ať je to fup, nebo takle nesmyslný omezení. Dneska se ta data pohybujou v úplně jinejch hodnotách. Jasně, neni tu taková rychlost u toho uploadu zatim. Ale věřim, že kdyby se všechny tyhle věci otevřeli a byla pro to potřeba, pujde to celý rychlejc. Tohle je jen trapný dávkování a házení kůrek. A to teď nemluvim směrem k Microsoftu, ale obecně.

  • 20GB zadarmo mi přijde naprosto vpořádku. Pořád je to víc, než má pomalu většina zařízení volna v interní paměti. 20GB hudby je hodně, když k tomu ještě připočtu interní uložiště telefonu, v některých případech i SD karty. Hudba se stejně poslouchá nejvíce v mp3 popřípadě aac, což jsou formáty, které jsou relativně malé a velice komprimované, avšak na poslech v autobuse naprosto dostačující.

  • Johny (neregistrovaný)

   Menty: Podle mě máš i nemáš pravdu. Tohle je přístup, který se nám snaží většinou podsunout tyhle společnosti. Jenže vem si ten rozdíl, kdyby si se nemusel omezovat na specifické složky v počítači, ale měl bys v cloudu celej pracovni disk. Těch 20 GB navíc v mobilu nehraje takovou roli, to je takové dětské plácání na pískovišti. Ovšem přístup k celému obsahu PC co máš doma a využívání jeho všech jeho výhod, jako třeba právě napojení na stream službu? To je úplně jiná vize. A pro Microsoft by tohle mělo být prioritou, protože by krásně ty dva světy propojil. Ale zatím k tomu není software. Protože nabízený HW ho nepotřebuje. A obráceně. A tak se tu budem dál plácat a oni nás dál budou pomalu dávkovat a budovat v nás vyvolávat potřebu koupit si příště lepší zařízení které toho umí víc. Je to jen brzda ve vývoji, nic víc. Ale samozřejmě 20 gb většině lidem na hudbu stačí. To zas jde ruku v ruce s tim, že veškerá hudba se bere stále jako umění a ceny naprosto míjí realitu a způsob užití, kterej je dneska trochu jinej než sedět doma v obýváku a poslouchat jeden ze čtyř vinylů.

  • lerion (neregistrovaný)

   Johny: To jako že bych si do svýc zařízení streamoval hudbu ze svého PC? Takže ať už budu kdekoli, můj PC bude muset být zapnutý a připojený k internetu, aby mi posílal data? To je přece blbost.

   20 GB dat na hudbu většině lidí stačí. A těm, co to nestačí, tak si budou moci určitě dokoupit rozšíření.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jak řikam, vůbec nechápeš, jak tyhle služby fungujou a já nebudu ten, co tě to bude učit.

  • lerion (neregistrovaný)

   :D To je panečku závěr! :D Nic nevím, nic neumím, ale ty jsi grafik a letadlo, takže na mě kašleš. OK.

  • Hapy (neregistrovaný)

   A s Office 365 může být msta i neomezeně. :D

  • Johny (neregistrovaný)

   Letadlo nejsem, ale ty služby používam, narozdíl od tebe, jak je vidno. Je pro tebe tak těžký si přiznat, že nevíš o čem kecáš, protože to nepoužíváš a vykašlat se na diskuzi? Asi ano, že?

 2. o.m.p (neregistrovaný)

  Minimálně když ne na poslech tak jako sekundární záloha hudby by se těch dalších 20GB šiklo

 3. Přijdu někam (rozuměj kamkoliv kde je net) a pustím si cokoliv ze své nejoblíbenější hudby? To se mi líbí..

  I když, tak to mám už teď.. Jen je tam mezikrok „stáhnout“.

  • Nemyslím z telefonu, na telefonu můžu i streamovat. Z onedrive se přehrávat dá pomocí aplikací už teď, byť s menším komfortem, než přímo ze strojku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).