Domů » Bleskovky » OneDrive bude sloužit jako úložiště pro streamovanou hudbu: Uživatelé dostanou navíc 20 GB zdarma

OneDrive bude sloužit jako úložiště pro streamovanou hudbu: Uživatelé dostanou navíc 20 GB zdarma

Microsoft chystá další novinku pro své cloudové úložiště, tentokráte se nejedná o navyšování kapacity nebo snižování cen, ale o začlenění hudební služby Xbox Music do OneDrive. Toto místo se stane výchozí stanicí, z níž bude možné streamovat hudbu prostřednictvím telefonů, tabletů a počítačů s Windows, služba bude fungovat i na konzolích Xbox, případně ve webovém prohlížeči.

  

Pro účely ukládání hudby dostanou uživatelé speciální složku o kapacitě 20 GB, veškerá hudba do ní uložená se zobrazí v knihovně Xbox Music. Podporovány budou hudební soubory ve formátech MP3, M4A (AAC) a WMA. Hudbu bude možné z hudební složky stahovat pro offline poslech, sdílení s ostatními uživateli však dostupné nebude. Důležitou informací je, že k používání této funkce nebude zapotřebí mít předplacenou žádnou službu.

  

Chystaná novinka pronikne v první vlně do 22 dvou zemí světa, mezi nimi bohužel není Česká republika zastoupena. Kdy Microsoft tuto službu oficiálně spustí, prozatím nevíme, spekuluje se o konci letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments