Domů » Bleskovky » One UI 3.1 přidá chytrou zamykací obrazovku z Androidu 11. Má to ale háček

One UI 3.1 přidá chytrou zamykací obrazovku z Androidu 11. Má to ale háček

Android 11 přinesl několik zajímavých novinek, ovšem konečná implementace zůstala tradičně na výrobcích zařízení. Ti si ve svých nadstavbách dělají spoustu věcí po svém a některé dobré nápady od Google ani nepřebírají. Samsung například do prostředí One UI 3.0 nepřidal chytrou zamykací obrazovku s integrací služeb Google Pay a Google Home. Pravděpodobně o ni ale ochuzeni nebudeme.

android 11
Ilustrační obrázek

Chytrá zamykací obrazovka z Androidu 11 míří do One UI

Chytrou zamykací obrazovku nalezneme v nových smartphonech řady Galaxy S21, které jsou od výroby vybavené novější generací prostředí One UI 3.1. Musíte však hledat, neboť přes zamykací tlačítko se k ní (bohužel) nedostanete. Samsung tuto nabídku schoval do roletky s chytrými přepínači pod položku Zařízení.

Samsung Android 11 Smart Home Controls
Ovládání chytré domácnosti (animace)

Odsud jste se původně dostali ke službě Samsung SmartThings, nyní si budete moci vybrat mezi původní variantou a Google Home. Bohužel jak se zdá, možnost rychlého přepínání karet ve službě Google Pay na tomto místě přítomné není. Možná tak nakonec bude jednodušší přistupovat k těmto službám v rámci jejich vlastních aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. U Samsungu používam dvojklik vypinacieho tlačítka na spustenie aplikácie. Je to jedno z riešení. Riešenie z pixelu mi pripadá pohodlnejšie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).