Domů » Bleskovky » Ok, Cortana: Aktivace osobní asistenky má v budoucnu probíhat hlasem

Ok, Cortana: Aktivace osobní asistenky má v budoucnu probíhat hlasem

Twitterový účet programového manažera pro Cortanu, Markuse Ashe, se v poslední době stává čím dál více sledovaným; může za to bezpochyby jeho úvaha, zdali personální asistentku Microsoftu neuvolnit i pro konkurenční platformy. Jeho poslední tweet zveřejňuje, že v Microsoftu uvažují o aktivaci Cortany hlasovým povelem.

Aktuálně je Cortanu možné aktivovat pouze stisknutím tlačítka pro hledání nebo dlaždice na domovské obrazovce, což by mohlo být v budoucnu nepříjemné, například při řízení auta. Zřejmě se dočkáme podobného hlasového pokynu, jaký používá Google u svých chytrých brýlí (Ok, Glass), případně Motorola na telefonu Moto X (Ok, Google Now).

Hlasová aktivace Xboxu v podání Aarona Paula ze seriálu Perníkový táta (Breaking Bad)

Pro Microsoft nebude funkce aktivace hlasem žádnou novinkou, využívá jí například u nového Xbox One s Kinectem. Podle serveru WPCentral bude zřejmě tato funkce vyžadovat novější hardware (hovoří minimálně o Snapdragonu 800), čili se jí patrně nedočkají majitelé starších Lumií.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. c (neregistrovaný)

  Hlasujte pro Cortanu v Českém jazyce

  • si debil ci co? (neregistrovaný)

   To si fakt tak naivní? Si myslis že budou to dělat pro par lidí vlastnacich WP u nas? Cesko je jim ukradené, jdu jim hlavně o milionové trhy

   Raději se naučte anglicky, než plakat na chybějící češtinou. Je smutné, že mnoho cechů potřebuje ceske překlady a nerozumí angličtině.

  • Ono nejde až tak umět nebo neumět anglicky, jde taky o výslovnost a tu se spousta lidí nikdy nenaučí, i kdyby nakrásně chtěla. Nehledě na to, že mluvit na telefon anglicky by mi připadlo ještě mnohem trapnější, než česky :-)

  • Petr (neregistrovaný)

   přízvuk není problém, viz Siri a Google Now, a debilní ti to příjde jen proto, protože bys byl jeden z mála, kdyby to tak dělali všichni tak by ti to tak trapné nepřišlo (stádní chování? :-) viz. film „Her“

  • Možná, jenže všichni to nedělají a kdybych to dělal já, přišel bych si prostě trapně.. A možná, že mi přijde obecně blbé mluvit na cokoliv neživého. A taky je asi jasné, že pro následující generace to již bude zcela normální :)

  • karmy (neregistrovaný)

   I Cortana to rozpozná dost obstojně, ale problém je se současnou lokací, nemáš český store a ostatně všechno je rozhašené USA regionem.. takže přinejmenším kdyby to Microsoft zohlednil a spustil byť v angličtině ale s podporou regionu..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).