Domů » Bleskovky » Ohebný telefon od Xiaomi: certifikace naznačuje blížící se start globálního prodeje

Ohebný telefon od Xiaomi: certifikace naznačuje blížící se start globálního prodeje

Společnost Xiaomi před třemi týdny představila svůj první smartphone s ohebným displejem. Model Mi Mix Fold je silně inspirován konkurenčním Samsungem Galaxy Z Fold 2, ovšem přináší i několik vlastních nápadů, například kapalinovou čočku fotoaparátu. Tento telefon se začal prodávat 16. dubna v Číně, kde se podařilo za pouhou minutu prodat 30 tisíc kusů tohoto zařízení. A kdy se dočká zbytek světa?

xiaomi mi mix fold 2

Globální verze už má své označení

Podle posledních dostupných informací by mohl být globální prodej Mi Mix Fold zahájen zanedlouho, neboť v minulých dnech se v databázi IMEI objevilo označení globální verze. Zatímco čínská varianta je označována M2011J18C, databáze IMEI zaznamenala model M2011J18G. Stejný řetězec se objevil i v indickém registru IMEI, takže je možné, že Indie bude jedním z prvních mimočínských odbytišť.

Xiaomi Mi Mix Fold se na čínském trhu prodává od 9 999 CNY (asi 34 tisíc korun bez DPH), zda tato zajímavá skládačka dorazí i na náš trh, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Koukal jsem na YT na porovnání s Foldem2 a vypadá to celkem otřesně. Je to přerostlé oproti Foldu, větší rámečky a design je takový levný na pohled.
  Kort teď, kdy Fold2 stojí 46tis a je k němu TV za 16tis zdarma.
  Já bych do toho Šaomi nešel.

 2. TELCO_strateg

  Vzhledem k padající ceně FOLD2, který je nyní na Mironetu (dovoz z DE) za hezkých 33000kč (26000kč bez DPH), což je vícěmené tradeová evropská cena, pak nemá cena od XIaomi moc smysl. TO by musel produkt přinášet víc než jen o 0,01″ větší vnitřní displej… :-/

  Uvidíme, kam posadí cenovku Samsung u třetí generace. Jestli taky pod 40000kč s DPH, pak by byla Xiaomi cena adekvátní kolem 25000kč s DPH!

  Jinak bez šance. :(

  • Tomu moc nevěřím. Jestli bude mít krytí IP a spešl vrstvu na S-pen, cena bude min těch 55tis

  • A jinak ta cena na Mironetu je za rozbalené zboží ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).