Ohebný telefon od Xiaomi: certifikace naznačuje blížící se start globálního prodeje

xiaomi mi mix fold 2

Společnost Xiaomi před třemi týdny představila svůj první smartphone s ohebným displejem. Model Mi Mix Fold je silně inspirován konkurenčním Samsungem Galaxy Z Fold 2, ovšem přináší i několik vlastních nápadů, například kapalinovou čočku fotoaparátu. Tento telefon se začal prodávat 16. dubna v Číně, kde se podařilo za pouhou minutu prodat 30 tisíc kusů tohoto zařízení. A kdy se dočká zbytek světa?

Globální verze už má své označení

Podle posledních dostupných informací by mohl být globální prodej Mi Mix Fold zahájen zanedlouho, neboť v minulých dnech se v databázi IMEI objevilo označení globální verze. Zatímco čínská varianta je označována M2011J18C, databáze IMEI zaznamenala model M2011J18G. Stejný řetězec se objevil i v indickém registru IMEI, takže je možné, že Indie bude jedním z prvních mimočínských odbytišť.

Xiaomi Mi Mix Fold se na čínském trhu prodává od 9 999 CNY (asi 34 tisíc korun bez DPH), zda tato zajímavá skládačka dorazí i na náš trh, je v tuto chvíli nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku