Domů » Bleskovky » Ohebný Surface Duo má nové využití. Microsoft jej proměnil na herní konzoli

Ohebný Surface Duo má nové využití. Microsoft jej proměnil na herní konzoli

Jak ukázala naše loňská mega recenze, Microsoft Surface Duo rozhodně není zařízení pro každého. Tato „skládačka“ doplatila na dlouhý vývoj hardwaru a neodladěný software, přičemž alespoň tu druhou část se snaží v Redmondu napravit softwarovými updaty. Nyní Microsoft připravil novou funkci, která potěší hardcore hráče.

Surface Duo jako herní konzole

Microsoft vydal aktualizaci aplikace Xbox Game Pass, která je jako ušitá na míru právě Surface Duo. Dosud bylo možné hrát na tomto zařízení streamované hry stejně jako na jakémkoliv jiném telefonu; u většiny her bylo zapotřebí připojit k Surface Duo herní ovladač. Nyní je však možné použít jako herní ovladač přímo jeden z dotykových displejů – na horním běží hra, na spodním jsou vyobrazena ovládací tlačítka. Toto řešení připomíná konzole Nintendo DS nebo GameBoy Advance SP.

Surface Duo

Microsoft na tomto řešení spolupracoval přímo s vývojáři her, ovládací prvky se mohou měnit dynamicky v závislosti na dané hře. Aktuálně je podporováno 66 her, v budoucnu by se měl jejich počet zvyšovat. Bohužel, Surface Duo je zatím jediným zařízením, které tohle umí; majitelé Samsungu Galaxy Z Fold 2 a dalších „skládaček“ si zatím musejí nechat zajít chuť.

Hardwarové parametry Microsoft Surface Duo
Systém: Android 10
Rozměry: 145,2 x 93,3 x 9,9 mm (složený); 186,9 x 145,2 x 4,8 mm (rozložený), Hmotnost: 250 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core, 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 8,1", 1800 × 2700 px
Hlavní fotoaparát: 11 Mpx, hlavní, f/2.0, 23mm, 1.0µm, PDAF
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3577 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To bude lahůdka ovládat na dotykovém displayi :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).