Domů » Bleskovky » Ohebný iPhone v přípravě? Apple si patentoval unikátní skládací mechanismus

Ohebný iPhone v přípravě? Apple si patentoval unikátní skládací mechanismus

Apple obvykle nenasazuje nové technologie jako první, ale až v okamžiku, kdy jsou řádně ozkoušené. To bude zřejmě platit i v případě ohebných displejů, kterým se Apple navenek vyhýbá, ale za zavřenými dveřmi vymýšlí, jak by je mohl využít. V úvahu přichází například ohebný iPhone nebo iPad. Že Apple o tomto tématu minimálně přemýšlí, dokazuje patentová přihláška na speciální mechanismus kloubu.

iphone fold

V otevřeném stavu vyžehlený displej bez vrásek

Tento mechanismus má využívat pohyblivé klapky sloužící jako pojistka proti nežádoucí deformaci displeje při jeho rozložení. Při rozevřeném displeji mají klapky displej podepírat, zatímco v zavřeném stavu mají ustoupit, aby uvolnily panelu potřebný prostor.

iphone fold 2

Podobné řešení využívá Lenovo u smartphonu Motorola RAZR, ovšem podle prvních dojmů zahraničních recenzentů má tento skládací mechanismus jiné neduhy, např. vydává nepříjemné zvuky.

Pochopitelně od patentu k fungujícími zařízení je ještě dlouhá cesta a může se klidně stát, že Apple nakonec vsadí na úplně jiné řešení. Je však zjevné, že ani firmě z Cupertina nejsou ohebné displeje cizí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Aby to nebylo jak s tou jitrnicí, kterou svět neviděl.

 2. V ohebnosti má apple něco málo natrénováno už u iphone 6 :-D

  • Nebo iPad Pro, ktery uz chodil ohnuty/ohebny z vyroby. :D

  • Jestli s ohebnym zarizenim nekdy prijde Apple, tak bude v dalsi casti trhu nejprodavanejsi a zaroven i nejdrazsi. Nicmene prijde s dotazenym strojem. Aktualni Samsung Fold a dalsi jsou zatim pro betatestery a v dnesni dobe se*e pes kdo je v cem prvni.

   Po obchodni strance je Apple bez konkurence. Vyborne.

  • Jo, ale až to obšlehne od ostatních.

  • Mag.net: to je z obchodního hlediska (nejdůležitějšího) naprosto v pořádku. Nemusí se to líbit, ale to je tak vše co s tím divní lidi, kteří zasvětili život v boji proti Applu, udělají :D :D

  • v dnesni dobe kazdy kopiruje od ostatnich a Apple neni vyjimka … tak to proste je

  • V poslední době mi nepřijde, že by se Apple řídil svým dřívějším mottem, že nasazují technologie, až dávají smysl.
   Vím, je to už pomalu 3 roky, je to zavedená technologie, ale stále do teď nechápu použití OLED technologie na iPhonech, zvlášť, když dělají nejkvalitnější IPSka na trhu (viz iPad Pro). Tohle osobně považuji za největší přešlap Applu a zajímalo by mě, kdo za ním stál, jestli to byl nátlak nějaké rady apod.
   Osobně iPhone s OLEDem mám a ten displej mi přijde naprosto stejně příšerný, jak byl celé ty roky příšerný na všech generacích Samsungu se stejnými neduhy, které ty displeje celé ty roky mají. Je zvláštní, že dřív IPS vyzdvihovali před OLEDem, kterému se Jobs vysmíval na Keynote iPhone 4 a najednou je to ok.

  • Vypadá to, že žádný iPhone s OLED nemáš. Překontroluj si specifikace nebo prodej tu levnou kopii iPhone ;)

  • Pravda bolí no… blue shift při náklonu, ghosting při scrollování, viditelné blikání displeje (PWM regulace), vypalování statických prvků, barvičky mimo realitu, jako typický Samsung. Velká daň za lepší černou. Pro mě vždycky bude OLED odpad a můj nový iPhone mi názor nezměnil. Když srovnám s 8 plus, co jsem měl před tím, tak displej je jednoznačný downgrade.

  • Nic z toho se mi na 3 roky staré S7 neděje, co tam máš dál?

  • Třeba taková motýlková klávesnice byla tak dotažená, že při uvedení její poslední generace šla rovnou do programu, pro bezplatnou opravu a nakonec se vrátili na klasiku :-)

  • Tady jde o to, že už dávno Apple není žádný velký inovátor.. Až vydá Apple ohebný telefon, bude už Fold 5, který bude dobře odladěný po hardware i software stránce a ohebné telefony už bude mít i kdejaká Čajna (krom Huawei, který už ho také má). Z hlediska prodeje na tom Apple možná bude dobře, protože má početnou základnu zombie oveček, které se dva dny před vydáním a otevřením Apple store, kolébají s nataženýma rukama do fronty za ustavičného mumlání pod vousy, hlubokým táhlým hlasem vyslovují slovíčko – áááááj-fóóón.. Takže jo, Apple prodávat umí ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).