Domů » Bleskovky » Ohebný iPhone v přípravě? Apple si patentoval unikátní skládací mechanismus

Ohebný iPhone v přípravě? Apple si patentoval unikátní skládací mechanismus

Apple obvykle nenasazuje nové technologie jako první, ale až v okamžiku, kdy jsou řádně ozkoušené. To bude zřejmě platit i v případě ohebných displejů, kterým se Apple navenek vyhýbá, ale za zavřenými dveřmi vymýšlí, jak by je mohl využít. V úvahu přichází například ohebný iPhone nebo iPad. Že Apple o tomto tématu minimálně přemýšlí, dokazuje patentová přihláška na speciální mechanismus kloubu.

iphone fold

V otevřeném stavu vyžehlený displej bez vrásek

Tento mechanismus má využívat pohyblivé klapky sloužící jako pojistka proti nežádoucí deformaci displeje při jeho rozložení. Při rozevřeném displeji mají klapky displej podepírat, zatímco v zavřeném stavu mají ustoupit, aby uvolnily panelu potřebný prostor.

iphone fold 2

Podobné řešení využívá Lenovo u smartphonu Motorola RAZR, ovšem podle prvních dojmů zahraničních recenzentů má tento skládací mechanismus jiné neduhy, např. vydává nepříjemné zvuky.

Pochopitelně od patentu k fungujícími zařízení je ještě dlouhá cesta a může se klidně stát, že Apple nakonec vsadí na úplně jiné řešení. Je však zjevné, že ani firmě z Cupertina nejsou ohebné displeje cizí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments