Domů » Bleskovky » Ohebný Huawei Mate X2: oficiální premiéra je údajně na spadnutí

Ohebný Huawei Mate X2: oficiální premiéra je údajně na spadnutí

Představovat ohebné telefony v únoru je pro Huawei takřka tradicí – platilo to jak v případě loňského Mate Xs, tak i u původního Mate X. Dle dostupných informací by čínský výrobce měl na tento obyčej navázat i letos s chystaným modelem Mate X2.

Huawei Mate Xs 11
Loňský model Huawei Mate Xs

Smartphone by podle informací zjištěných v rámci získání certifikace TENAA měl disponovat osmipalcovým displejem. Oproti předchůdci by měl využívat konstrukci s ohebným displejem uvnitř namísto vně konstrukce, podobně, jako to má Samsung Galaxy Fold. Hlavní panel by tak měl doplnit ještě sekundární na vnější straně zařízení.

Galaxy Fold Z Fold 2 Mate Xs
Samsung Galaxy Z Fold 2, Galaxy Fold a Huawei Mate Xs

Nový Huawei Mate X2 by měl pohánět osmijádrový čip Kirin 9000 vyrobený 5nm technologií, který patří k nejvýkonnějším procesorům současnosti a samozřejmě nabídne také podporu 5G. Další informace o telefonu zatím nejsou potvrzené, pravděpodobně na ně ale nebudeme muset čekat dlouho.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Ja nevim, ale zajima „Mate X“ jeste nekoho? Jako jo ta prvni verze na vnejsek vypadala zajimave a oproti prvnimu S. Foldu jine reseni, i kdyz se uz snad ukazalo, ze proste moc neprakticke. Takze ted Huawei jde tradicne prevzit napad od konkurence, kde uz je 2 generace pozadu oproti Foldu. Mimo HW samotnym tim zacina SW optimalizace od znova..

    • Souhlas. Já mám Z flip a jsem spokojen. (Predtim fold1). Jediné co bych rád, větší vnější displej ala razr… nová generace snad bude mít

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).