Ohebné Oppo Find N v testu odolnosti. Povedená konstrukce hned napoprvé?

OPPO Find N Lifestyle 08

Společnost Oppo před nedávnem představila svůj vůbec první smartphone s ohebným displejem. Oppo Find N je tvarově podobný smartphonům řady Samsung Galaxy Z Fold, jen se pyšní o něco menším tělem. Podařilo se čínské firmě hned napoprvé vyladit ohebnou konstrukci, aby něco vydržela? To se ve svém testu odolnosti pokusil zjistit youtuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything.

The Oppo Find N - Can the Newcomer Survive?

Oppo Find N: odolá hrotům, ohni a prachu?

Na rozdíl od vzpomínaného Samsungu, novinka od Oppo se nechlubí certifikovanou zvýšenou odolností vůči vodě, tudíž ji nemůžete pasovat na kamaráda do deště. Nicméně v ostatních disciplínách si telefon vedl velmi dobře a je možné říci, že minimálně v oblasti fyzické odolnosti může být Galaxy Foldu zdatným soupeřem.

Vnější displej chrání sklo Gorilla Glass Victus, vnitřní pak měkká plastová fólie, tudíž se do ní dokážete podepsat nehtem. To ale platí pro všechny ohebné smartphony současnosti. Potěšující je, že Oppo dokázalo vymyslet ohebnou část tak, aby se při otevření telefonu displej narovnal způsobem, aby na něm nebyly vidět téměř žádné stopy po ohybu. Obě poloviny displeje k sobě v zavřeném stavu přiléhají natěsno, což může znít trochu nebezpečně, avšak mučení hlínou a prachem telefon ustál se ctí. Jistě, do plastové fólie se pár zrníček obtisklo, ale k defektu displeje to nevedlo, stejně tak nebyla narušena funkčnost kloubu.

Oppo Find N 4

Z testu ohněm vyšel překvapivě vítězně vnitřní ohebný displej. Jeho svrchní vrstva se sice začala zhruba po 30 sekundách mírně tavit, na funkci to ale nemělo vliv. To vnější OLED panel po 20 sekundách přímého ohně permanentně nahřívanou oblast vyřadil z provozu.

Závěr testu jako vždy patřil pokusu o ohnutí či zlomení, ale i v této disciplíně Oppo Find N obstál. Může za to především jeho robustní kovové tělo a dobře navržený kloub, který nedovolil prohnutí opačným směrem, než výrobce zamýšlel. Na prvotinu to rozhodně není špatný výsledek, což ještě více může podtrhovat naše zklamání z toho, že telefon u nás není oficiálně dostupný.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku