Oficiálně: SkyDrive bude přejmenován na OneDrive

Loni v srpnu rozhodl soud ve Velké Británii, že značka SkyDrive, kterou používá Microsoft pro své cloudové úložiště, porušuje ochrannou známku, kterou vlastní britská vysílací skupina Sky (BSkyB). Microsoft se překvapivě proti rozhodnutí soudu neodvolal a přistoupil na celosvětové přejmenování služby SkyDrive. Okamžitě se vyrojily spekulace, jak se přejmenované úložiště bude jmenovat, přičemž nejčastěji byla skloňována slovní spojení SkypeDrive, Windows Drive nebo Microsoft Drive. Nyní již víme, že se služba bude jmenovat OneDrive, SkyDrive Pro bude přejmenován na OneDrive for Business. 

Název OneDrive byl dnes potvrzen na novém blogu OneDrive s tím, že uvedení přejmenované služby je již blízko. Nové jméno produktu vychází z myšlenky, že přestože k tomuto prostoru přistupujete z mnoha zařízení na různých místech, jedná se o jedno jediné úložiště – OneDrive. Jedno úložiště pro fotografie, pro vaše videa i pro vaše dokumenty. OneDrive bude tedy sloužit podle očekávání ke stejným účelům, k jakým slouží současný SkyDrive, i logo služby – dvojice obláčků, zůstalo stejné. Ostatně kromě nového názvu zatím na svět neprosákly žádné nové informace o jiných novinkách, které by uživatelé SkyDrive jistě ocenili, například větší prostor zdarma a nižší ceny jeho rozšíření, větší velikost úložiště pro fotografie, plná integrace do Windows Phone (namísto současné aplikace).

   

Služba prozatím spuštěna nebyla, chcete-li však dostávat informace z první ruky, zaregistrujte svůj email na preview.onedrive.com a očekávejte přísun aktualit, které budou postupem času přidávány i na samotný blog OneDrive. Jsme zvědaví, za jak dlouho se nový název vryje uživatelům do paměti nebo zdali budou stále používat zažité jméno SkyDrive podobně, jako se tomu stalo při změně názvu rozhraní Metro, které Microsoft po soudním sporu se společností Metro AG musel přejmenovat na Modern UI. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku