Domů » Bleskovky » Oficiálně: SkyDrive bude přejmenován na OneDrive

Oficiálně: SkyDrive bude přejmenován na OneDrive

Loni v srpnu rozhodl soud ve Velké Británii, že značka SkyDrive, kterou používá Microsoft pro své cloudové úložiště, porušuje ochrannou známku, kterou vlastní britská vysílací skupina Sky (BSkyB). Microsoft se překvapivě proti rozhodnutí soudu neodvolal a přistoupil na celosvětové přejmenování služby SkyDrive. Okamžitě se vyrojily spekulace, jak se přejmenované úložiště bude jmenovat, přičemž nejčastěji byla skloňována slovní spojení SkypeDrive, Windows Drive nebo Microsoft Drive. Nyní již víme, že se služba bude jmenovat OneDrive, SkyDrive Pro bude přejmenován na OneDrive for Business. 

Název OneDrive byl dnes potvrzen na novém blogu OneDrive s tím, že uvedení přejmenované služby je již blízko. Nové jméno produktu vychází z myšlenky, že přestože k tomuto prostoru přistupujete z mnoha zařízení na různých místech, jedná se o jedno jediné úložiště – OneDrive. Jedno úložiště pro fotografie, pro vaše videa i pro vaše dokumenty. OneDrive bude tedy sloužit podle očekávání ke stejným účelům, k jakým slouží současný SkyDrive, i logo služby – dvojice obláčků, zůstalo stejné. Ostatně kromě nového názvu zatím na svět neprosákly žádné nové informace o jiných novinkách, které by uživatelé SkyDrive jistě ocenili, například větší prostor zdarma a nižší ceny jeho rozšíření, větší velikost úložiště pro fotografie, plná integrace do Windows Phone (namísto současné aplikace).

   

Služba prozatím spuštěna nebyla, chcete-li však dostávat informace z první ruky, zaregistrujte svůj email na preview.onedrive.com a očekávejte přísun aktualit, které budou postupem času přidávány i na samotný blog OneDrive. Jsme zvědaví, za jak dlouho se nový název vryje uživatelům do paměti nebo zdali budou stále používat zažité jméno SkyDrive podobně, jako se tomu stalo při změně názvu rozhraní Metro, které Microsoft po soudním sporu se společností Metro AG musel přejmenovat na Modern UI. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. Nižší ceny rozšíření? mě tedy 290,- za 20GB ročně přijde jako férová cena

 2. Bohužel spousty lidí by to chtělo obráceně za 20,- 290GB ;-)

 3. xxx (neregistrovaný)

  Na druhou stranu za 300,- máte 16GB microSD kartu a to na furt.

  Pokud vezmeme v potaz cenu klasických pevných disků, jsme naprosto někde jinde. (Jo, vím, že tohle je něco jiného, ale stejně mi to přijde za moc peněz málo muziky + se vám v těch datech budou vrtat.)

  • Jo, jenže kartu můžeš ztratit, může přestat fungovat, můžeš jí zapomenout doma, nebo ji prostě do nějakého zařízení prostě nestrčíš. Nedá se na ní rozumně pracovat (například projekt v aftereffects nebo indesignu) a blbě se na ní vyhledává (asi ji budeš těžko indexovat v systému). A to nemluvím o faktu, že ji nemůžeš mít současně v několika zařízeních, nebo že se ti na ní těžko budou automaticky objevovat zálohované fotky z telefonu, nastavení aplikací apod. :-)

  • Naprostý souhlas s MIMONAUT :-)

  • V našich končinách však stále vítězí paměťová karta, jelikož k tomuto „Cloudu“ se ještě musí připočíst finance na „dostačující“ datový tarif, které nejsou zanedbatelné.

  • nemôžeš to prepočítavať takto, lebo tvoj pripad nezahŕňa zálohy, ktoré už by niečo stálo. A ako píše mimonaut je tu problém pripojenia z viacerých zariadení.

  • M.Bobo: Prečo tarif? Terza už má Wifi sieť doma každý, väčšina ktorá nemá internet v mobile, prípadne si ho nechce na toto míňať tak proste príde domov, pripojí na wifi a všetko zálohuje a je to.

   Cloud vs Pevnú pamäť(karty, HDD atd.) nemožno porovnávať.

   Každé je iné a má slúžiť na niečo iné. Odkedy využívam Cloud, som si proste zvykol že keď som u niekoho iného, proste sa prihlásim cez prehliadač na Cloud a stiahnem čo potrebujem. Nejaké pamäťové karty už neriešim, keď tak externý HDD na ktorý zálohujem veci z PC alebo tam mám filmovú knižnicu.

 4. Johny (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, kolik z vás používá tuhle formu cloudu. Je to nesmysl, totální kravina. Chcete síťovej disk s velkou kapacitou? Tak prosim, třeba tady: [odkaz]

  Kolik z vás to využívá? 90% z vás, co tu kecá jak je to super a jak to vede před klasickou pamětí nepoužívá ani ten skydrive. Maximálně tak na ty fotky a to jen z toho důvodu, že se to tam nahrává automaticky. Kdyby byl microsoft co k čemu, nastaví nějakou solidní správu síťových disků v rámci systemu Windows. Kdyby byl microsoft co k čemu, zařídí nějakou solidní správu vůbec externích disků, tak aby rozumně mohli fungovat v síti. Kdyby byl microsoft co k čemu, připojim se na svym Windows Phone telefonu na svuj Windows PC přes síť, wifi, cokoliv, protože je to kur*a ten samej system od toho samýho výrobce. Ale to se nestane. Místo toho vám tu prodává tenhle klump, kterej neumí absolutně nic, neni stále pořádně propojenej se systémem a vy tu onanujete zas nad tím, jak je to super. Co víc, že to je lepší než paměťové karty. Proberte se, fakt, tohle už je holá demagogie.

  • No skúšal som Iphone ale nevšimol som si že by som sa s ním mohol napojiť na Ipad, Macbook alebo tak, veď je to od tej istej značky, tá istá značka robí ten systém. Tak kde je problém? :)

  • Simon: Jen výkřiky do tmy od Johnnyho. Skydrive synchronizace funguje jak na desktopu Windows tak v mobilu WP.

  • Johny (neregistrovaný)

   Asi byste si měli oba přečíst co říkám ještě jednou, protože oba reagujete úplně mimo.

  • Nelson (neregistrovaný)

   Demágog jsi Ty. Haha!

  • Johny: Místo kecání bys to měl vyzkoušet. Funguje to naprosto perfektně. Dost to využívám.

   Perfektní, nenásilná a automatická synchronizace. Veškerá data z mobilu a dvou počítačů kdekoli, kde zrovna jsem. Vše rychlé, stabilní, funkční.

   Jsem s tím velmi spokojen. Jen těch 45 GB přestává stačit :-)

  • mceza: Tedy v růžovém světě mcezanově. My v reálu neustále SkyDrive přemlouváme, aby skutečně měl aktuální data a inicializujeme přenosy z jednoho stroje opakovaně.

   A integrace do OS je skutečně někde v první půli cesty.

   Hlavně že PR MS opět bude všechny mást různorodostí názvů jednoho a téhož (naprostá klasika napříč jeho spotřebitelskými SW produkty).

  • vojta (neregistrovaný)

   Tak já taky SkyDrive používám aktivně a nenarazil jsem na žádný problém. Synchronizuji PC – notebook – telefon a je to super, ale jestli to budou dále rozvíjet tak jen dobře. Jo a kdyby byl JOHNY co k čemu, tak to všechno sám naprogramuje! Kur*a vždyť je tak dobrej :-D !!

  • Johny (neregistrovaný)

   Nevím, ale myslím že máte problém chápat psané slovo. Kde píšu že Skydrive nefunguje? Píšu že je to dost marnej způsob jak synchronizovat data na internet a v současné době je to velmi nevyvinutý kepl, ze kterého MS akorát ždímá prachy skrz přisprostlou cenovou politiku.

   mceza: Skydrive jsem měl a mám. Nevyužívám, protože mam několik druhů cloudu (2x síťák, Creative Cloud, Business Catalyst který využívám k prezentacím – není cloud, ale nahrazuje částečně cloud) a opravdu nevidím jedinou výhodu v tom, využívat Skydrive. Ano, pokud máte WP telefon, pak je tu ta výhoda, že se vše automaticky synchronizuje (pokud chcete). Ale je to opravdu výhoda? Byl by opravdu TAK velký problém mít u registrovaných Windows adresář sdílený přes internet, do kterého by se to uploadovalo místo SkyDrivu? Nemyslím si. Ale to by se Microsoftu muselo chtít. Jenže jemu se nechce. Nikdy nedělá víc, než by musel. Vypovídají o tom WP telefony a jejich mrsce pomalý posun ve vývoji stejně jako krkolomné a bolestivé přidávání funkcí do ostatního MS softwaru.

  • Písal si „Kdyby byl microsoft co k čemu, připojim se na svym Windows Phone telefonu na svuj Windows PC přes síť, wifi, cokoliv, protože je to kur*a ten samej system od toho samýho výrobce“

   Tak som sa opýtal prečo to nejde v Appli, resp. už neplatí čo nemá Apple to nemusia mať ani ostatný?

   Pretože takú istú otázku si môžem klásť aj na adresu Iphone/Mac/Ipad a podobne.

   Keď to mám v telefóne tak prečo nie? A viac miesta ako na takom Dropboxe, Google Drive a podobne. Kedže si za to neplatím lebo tých 7GB stačí, tak prečo nie?

   A ani raz sa mi nestalo že by som niečo musel viac ako 1x uploadovať. Tým nehovorím že to funguje na 100%.

  • Johny (neregistrovaný)

   Nevím, proč by to mělo platit? Jestli naznačuješ, že jsem bezmezný milovník applu, tak se pleteš :-) Ptát se samozřejmě můžeš, ale proč, když se zde bavíme o Windows? Já doma Mac nemám, takže ti úplně odpovědět nedokážu, jak moc je propojený s iPhonem, ale jestli se nepletu, tak iCloud přímo synchronizuje věci se systémem iOS, záložky, hudbu…? Nevím co všechno, ale je to s celým systémem, nikoliv s webovým rozhraním případě „sync jedné složky“

   Tady to sem našel na youtube: [odkaz] takže to neni zas tak daleko od mojí představy. Takže nevidím důvod, proč by to tak nemohlo fungovat u MS. Když sem si kupoval mojí první Lumii, tak tohle byla moje vize, že budu mít system a telefon pevně propojený. No od té doby mé nadšení dosti opadlo :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).