Domů » Bleskovky » Office pro mobilní Windows 10 přijdou začátkem příštího týdne, možná i s novým sestavením systému

Office pro mobilní Windows 10 přijdou začátkem příštího týdne, možná i s novým sestavením systému

V poslední verzi Insider preview Windows 10 pro mobilní telefony není přítomen Office Hub, který byl součástí systému Windows Phone již od jeho počátků. Kancelářský balík Microsoftu bude rozdělen do tří separátních aplikací – Word, Excel a PowerPoint, které je aktuálně možné vyzkoušet na Windows 10 pro počítače. Původně se spekulovalo o tom, že vyjdou na konci minulého měsíce, to se však nestalo.

  

Analytička Mary Jo Foley nicméně v rámci konference Build vyzpovídala zástupce Microsoftu, kteří potvrdili, že Office pro mobilní Windows 10 přijdou již počátkem příštího týdne. Prozatím však není jasné, zda budou aplikace distribuovány skrze Windows Phone Store nebo v rámci aktualizace systému. Tipujeme spíše to druhé, neboť univerzální Office pro počítače je možné stáhnout pouze skrze Windows Store Beta a ten bude na telefonech dostupný až v novém sestavení. Odhaluje to nejnovější verze emulátoru mobilních Windows 10, která obsahuje systém ve verzi 10069.

Nová beta verze obchodu aplikací bude vypadat stejně jako její protějšek na počítačových Windows. Kromě nového Windows Store nabídne nové Insider Preview změny na domovské obrazovce – zmenší se prostor mezi dlaždicemi a na displej telefonu bude možné umístit až 4 sloupce středních dlaždic. Součástí nového sestavení bude i nový Insider Hub a průvodce novinkami ve Windows 10, aplikace Get Started. 

 

Přibyde také inteligentní vytáčení čísel a do nového designového kabátku Windows 10 se převlečou další položky v nastavení. Hlavní manažer operačních systémů Microsoftu Gabe Aul minulý týden potvrdil, že příští sestavení mobilních Windows přinese podporu i pro Nokii Lumii 930/Icon. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.