Domů » Bleskovky » Office pro iPhone: Kancelářský balík pro iOS je tu, má však jistá omezení

Office pro iPhone: Kancelářský balík pro iOS je tu, má však jistá omezení

Po dlouhých měsících spekulací jsme se konečně dočkali a Microsoft uvolnil kancelářský balíček Office Mobile pro operační systém iOS. Má to však několik háčků. Aplikace je zatím dostupná pouze pro iPhone, nativní verze pro tablet iPad není k dispozici. Office Mobile mohou navíc využívat pouze předplatitelé služby Office 365. Původně se přitom očekávalo, že Microsoft nabídne základní verzi s omezenou možností zobrazování zdarma, ale plány se nakonec změnily a pro práci s dokumenty je nutné mít zaplacenou službu Office 365.

  

Aplikace je rozdělena do čtyřech sekcí a nabízí přístup k posledním souborům, na SkyDrive, vytváření nových dokumentů a nabídku Nastavení. Uzpůsobení je podobné jako u Office Mobile pro Windows Phone a nechybí zde podpora dokumentů ve formátu Word, Excel a PowerPoint. Prezentace však v telefonu vytvářet nelze, pouze prohlížet.

V současné době není kancelářský balíček Office Mobile dostupný na českém App Store, ale zatím jen na US a UK. Nemělo by však trvat dlouho a aplikace bude ke stažení dostupná i v lokální verzi App Store.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Je to rozumne,ze to nakonec Microsoft nabizi pouze predplatitelum Office 365.Prece to nebude davat konkurentovi zdarma.

 2. Nevidím jediný důvod proč je pouze pro předplatitele MS Office 365. Stačilo aplikaci zpoplatnit. Což je běžné u takových aplikací. Záměr „proč“ je pouze pro předplatitele, vidím pouze jeden. Donutit zákazníky zakoupit Office 365.

 3. Také si myslím, že by mohli vydat buď zpoplatněnou verzi bez Office 365 nebo třeba jen prohlížeč souborů bez možnosti editace.

  Každopádně je to jejich produkt a jejich obchodní strategie, tak ať si s tím dělají co chtějí. Já mám na telefonu plnohodnotné Office a jsem spokojen…

 4. Ano, proč vydělat na uživatelích iOS, kteří by za to utráceli jak diví, radši to dáme pouze menšině, co platí nějakej cloudovej bastl. Nějak mě z těch aplikací v cloudu jde mráz po zádech – Office(i když naštěstí je i offline) teď už i Photoshop, přídává se Apple s iWork. On nakonec ten chromebook bude mít i smysl.

  • Office 365 je super služba, kterou velmi rád využívám. Ale podmínka jejího předplacení, aby fungoval omezený Office na iOS mi nepřijde jako dobrý tah.

 5. Lepší než drátem do oka. To že budu moct jednoduše upravovat word dokumenty je fajn. Ale smysl to bude mít, až na iPadu. iWork mají zásadní nevýhodu v tom, že neumí pracovat s komentáři u wordowských dokumentů – tedy na iOS, dospělé iWork to umí. Co mi ale zásadně chybí je OneNote. On sice na iOS je, ale není dobrej. Umí toho pětinu co dospělej a není integrován do celého office 365 eko systému. :( Kdo tomuto nástroji přijde na chuť, tak ví, že EverNote je proti tomu dětská hračka a ještě taky předražená..

  Jinak office 365 je výborná služba, která spojuje výhody cloudu s možností pracovat offline. A funguje parádně a je cenově výhodná. Pro malé podnikatele za 3500 kč na rok plnohodnotný office 2013, plnohodnotný exchange plus další služby… to je prostě za hubičku, když uvážím, kolik by mne stála celá krabice office plus exchange server.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).