Domů » Bleskovky » Office pro iPhone: Kancelářský balík pro iOS je tu, má však jistá omezení

Office pro iPhone: Kancelářský balík pro iOS je tu, má však jistá omezení

Po dlouhých měsících spekulací jsme se konečně dočkali a Microsoft uvolnil kancelářský balíček Office Mobile pro operační systém iOS. Má to však několik háčků. Aplikace je zatím dostupná pouze pro iPhone, nativní verze pro tablet iPad není k dispozici. Office Mobile mohou navíc využívat pouze předplatitelé služby Office 365. Původně se přitom očekávalo, že Microsoft nabídne základní verzi s omezenou možností zobrazování zdarma, ale plány se nakonec změnily a pro práci s dokumenty je nutné mít zaplacenou službu Office 365.

  

Aplikace je rozdělena do čtyřech sekcí a nabízí přístup k posledním souborům, na SkyDrive, vytváření nových dokumentů a nabídku Nastavení. Uzpůsobení je podobné jako u Office Mobile pro Windows Phone a nechybí zde podpora dokumentů ve formátu Word, Excel a PowerPoint. Prezentace však v telefonu vytvářet nelze, pouze prohlížet.


V současné době není kancelářský balíček Office Mobile dostupný na českém App Store, ale zatím jen na US a UK. Nemělo by však trvat dlouho a aplikace bude ke stažení dostupná i v lokální verzi App Store.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
htcjirka
Uživatel
htcjirka

Je to rozumne,ze to nakonec Microsoft nabizi pouze predplatitelum Office 365.Prece to nebude davat konkurentovi zdarma.

milennium
Anonym
milennium

Nevidím jediný důvod proč je pouze pro předplatitele MS Office 365. Stačilo aplikaci zpoplatnit. Což je běžné u takových aplikací. Záměr „proč“ je pouze pro předplatitele, vidím pouze jeden. Donutit zákazníky zakoupit Office 365.

mceza
Anonym
mceza

Také si myslím, že by mohli vydat buď zpoplatněnou verzi bez Office 365 nebo třeba jen prohlížeč souborů bez možnosti editace.

Každopádně je to jejich produkt a jejich obchodní strategie, tak ať si s tím dělají co chtějí. Já mám na telefonu plnohodnotné Office a jsem spokojen…

mino
Anonym
mino

Vo WP ani v inom mobilnom OS plnohodnotný officw nieje

GreenArrow
Anonym
GreenArrow

Tak jestli máte ve WP plné office, tak je vlastně ani nepotřebujete ;-)

milennium
Anonym
milennium

V BlackBerry OS10 (Z10 a Q10) je plný DocsToGo. Umí úplně vše a je to plnohodnotná konkurence Office ve WP. Osobně několikrát zkoušeno a porovnáno.

Nemo (neregistrovaný)
Anonym
Nemo (neregistrovaný)

Pro IOS je plnohodnotný office iWork.

mino
Anonym
mino

:-D