Domů » Bleskovky » Office pro Android má vyjít začátkem listopadu, nová verze pro Windows v půlce příštího roku

Office pro Android má vyjít začátkem listopadu, nová verze pro Windows v půlce příštího roku

Na technické konferenci Microsoftu TechEd Europe zaznělo kromě novinek v systému Windows 10 také pár informací ohledně příštích verzí kancelářského balíku Office. Desktopová verze pro systém Windows nejspíše přijde společně s novým Exchange a SharePoint Serverem, jejich příchod je naplánován na září příštího roku. V současné době probíhá interní testování nového kancelářského balíku, z něhož již uniklo několik screenshotů a video.

Podle analytičky Mary Jo Foley také probíhá testování univerzální verze Office pro běh v moderním prostředí a možná i na mobilních telefonech se systémem Windows. Tato verze má spatřit světlo světa již na jaře 2015. Na jaře by také měl být uvolněný kancelářský balík Office pro Mac OS X, jehož screenshoty se rovněž dostaly na internet.

  

Ještě letos se patrně dočkáme dotykové verze pro tablety s operačním systémem Android, ta by podle Mary Jo měla být k dispozici již začátkem příštího měsíce. Sice nemá obsahovat úplný seznam funkcí z Office pro Windows, za to však má být k dispozici zdarma, patrně však pouze pro prohlížení dokumentů. Jejich editace bude patrně stejně jako v případě verze pro iOS podmíněna předplatným Office 365.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Proc takto hloupe podporuje Android, kdyz maji Windows RT a Windows Phone, to fakt nechapu :-)

  • Co je na tom k nepochopení? MS se otevírá světu stává se z něj multiplatformní společnost. Osobně si myslím, že je to krok správným směrem.

  • lerion (neregistrovaný)

   Aaron: Microsoft se chová naprosto ukázkově. Z produktů se přeorientovává na služby a ty se snaží uchytit po celém trhu. Závidíš?

  • Johny (neregistrovaný)

   Je to logický krok. Microsoft musí zasáhnout co nejvíce lidí, ne jen svoje uživatele. Bez toho by se nemohl šířit. Já jen doufám, že už konečně vytvoří nějakej standard, kterej bude konzumovatelnej ve stejné podobě na všech zařízeních. Něco jako je PDF, ale pro např. DOC.

  • Ježiš proč by měl Aaron závidět? Zase jen Mcezo ukazuješ, co jsi zač a že si přebíráš rád věci tak, jak se Ti to nejlépe hodí :-D PS: Závist vypadá úplně jinak… Poradím Ti ju? Běž k zrcadlu a řekni tomu tydýtovi, Apple má rekordní prodeje a výsledek se dostaví sám ;-)

  • lerion (neregistrovaný)

   Prodeje má rekordní no a co? Proč sem taháš Apple? Microsoft má zase rekordní zisky.

  • Tento multiplatformový stav v MS bude jen do té doby, než se mu začne opět dařit. Pak se na vše ostatní vykašle a bude podporovat zas jen svůj ekosystém. Nejedná se dle mého názoru o něco „na věčné časy“.

   MS služby tudíž používat nebudu, navíc jim po několikakeré aféře už nevěřím.

  • ceziku nauc se co znamena zisk a trzby abys si je priste nepletl. MS ma rekordni mezirocni trzby/prijmy, ale zisk diky prodelavajici Nokii klesl. Mezikvartalne doslo k poklesu jak prijmu tak zisku. [odkaz]

   Libi se me jak se najednou misto uzivatelu WP vzivate do pozice MS a hodnotite to jako logicky a spravny krok. Zkuste podporu Androidu zhodnotit z pohledu vlastniku Lumii. Prinese vam takovy krok neco? Neodstavi WP na druhou kolej? Nenastve vas to?

  • Mám Lumii a rozhodně mě to nenaštve. Kdybych se někdy příště rozhodl pro Android nebo iOS, tak budu mít možnost hladce přejít.

   MS mi umožňuje, abych si vybral a to je jenom dobře.

   Jenom hlupák si libuje v uzavřených systémech.

  • AARON: Jako majitel Lumie nemám s podporou ostatních platforem sebemenší problém. Mě to nic nepřinese, ale majitelům konkurenčních OS ano. Vzhledem k přístupu MS k celému ekosystému kolem Win 10 není pohřbení WP moc pravděpodobné, ale známe MS… Zatím to vypadá, že konečně našli správný směr.

  • Chmeldas: Hlavně aby jim to vydrželo :-)

  • PEETE: Uvidíme jak to všechno dopadne, ale od té doby, co je u kormidla Nadella, tak MS skoro nepoznávám. :) Rozšiřuje pole působnosti i na ostatní platformy a jeho nový sportovní náramek je paráda. Dokonalý příklad jak se to má dělat a ostatní by si měli vzít příklad. Jestli jim to vydrží, tak se třeba dočkáme toho, že se z MS stane přívětivá megakorporace :D

  • Chmeldas: Souhlas! Ani já ho poslední týdny nepoznávám. MS mi nevadí-no takhle(poslední týdny-měsíce) se chová úplně jinak a oni to lidé vidí a vnímají, tak snad na tempu neubere :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).