Domů » Bleskovky » Office Lens se stává multiplatformní aplikací: Povedený skener od Microsoftu přichází na Android a iOS

Office Lens se stává multiplatformní aplikací: Povedený skener od Microsoftu přichází na Android a iOS

Microsoft pokračuje ve vydávání vlastních aplikací pro konkurenční platformy. Volba nyní padla na mobilní skener Office Lens, který se poprvé objevil před rokem na systému Windows Phone. Aplikace, je nyní dostupná pro systémy Android a iOS.

Office Lens slouží ke skenování dokumentů, vizitek, přednáškových tabulí se schopností jejich digitalizace do strojově čitelné formy. Aplikace dokáže na fotografii vyhledat požadovaný objekt s textem, vyrovnat jej, vystředit, ořezat a vyčistit obraz. Výsledek lze převést do aplikace Word, PowerPoint nebo jej uložit jako PDF. Naskenované vizitky je možné skrze OneNote ukládat do seznamu kontaktů.

  

Aplikace je volně ke stažení v obchodech aplikací pro iOS a Windows Phone, zájemci z řad uživatelů systému Android se nejprve musí přidat se ke komunitě na Google+ a stát se testerem. Procedura přidání by měla trvat 10 minut až 2 hodiny. Aplikace pak bude dostupná na následujícím odkazu.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. wtf (neregistrovaný)

  Tak čakanky sa konečne dočkali

 2. lerion (neregistrovaný)

  Tak to vidíte a já tu na Smartmanii dokola čtu, jak MS aplikace pro vlasní OS nevydává a nejdříve vydávají vše na konkurenční platformy… A přitom tohle na ně jde až o rok později?

 3. hahaha který systém je větší čekanka ?? viz.Banking v dlaždicích a mistře LERION zadej v google: scanery android

 4. No jako samostatná aplikace možná, ale jako funkce už je dávno v Onenote pro iOS

 5. pajjo (neregistrovaný)

  … no vdaka MS (WP) sa nejake NAOZAJ KVALITNE A FUNKCNE aplikacie dostanu aj na android ,,,,,!!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).