Domů » Bleskovky » Od low-endu po vlajkové lodě: LG chce sjednotit grafické prostředí všech svých mobilních zařízení

Od low-endu po vlajkové lodě: LG chce sjednotit grafické prostředí všech svých mobilních zařízení

I když by velká část uživatelů zařízení se systémem Android uvítala ve svém telefonu či tabletu jeho čistou verzi, musí ve většině případů překousnout upravené prostředí naservírované jeho výrobcem. Výjimkou nejsou ani majitelé telefonu LG G3 (recenze), jehož prostředí je naštěstí pro daný hardware poměrně slušně optimalizované a nabízí široké možnosti přizpůsobení.

   

Aby LG v budoucnu nabídlo podobnou uživatelskou zkušenost všem majitelům zařízení své značky, rozhodlo se vytvořit z prostředí telefonu G3 standard, který bude dostupný na všech budoucích telefonech a tabletech korejské značky od těch nejlevnějších až po úplnou špičku. Tento standard bude zahrnovat veškeré grafické prvky, inteligentní klávesnici LG Smart Keyboard a také speciální funkce fotoaparátu jako Touch and Shoot, Gesture Shot nebo Clean View.

  

Inteligentní klávesnice LG Smart Keyboard, princip odemykání telefonu Knock Code a samotné grafické prostředí dokonce získaly v minulých dnech ocenění v anketě RedDot Design Awards 2014. Sjednocení uživatelského prostředí chce LG stihnout do konce letošního roku, neočekáváme však, že se bude týkat úplně všech zařízení; nově představené telefony a tablety by jej však již měly obsahovat. Je možné, že aktualizace uživatelského prostředí starších zařízení přijde společně s podzimní aktualizací systému Android na verzi L.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. robia co uz mali spravit niekolko rokov dozadu…ale je pekne vidiet ze konecne tieto „opensource“ „slobodne“ hluposti sa optimalizuju zjednocuju, kedze prave to predava…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).