Domů » Bleskovky » Oculus Rift přijde příští rok: Prodáván bude s Xbox One ovladačem a umožní hraní Xbox her

Oculus Rift přijde příští rok: Prodáván bude s Xbox One ovladačem a umožní hraní Xbox her

Společnost Oculus, která patří od loňského roku Facebooku, včera odhalila plány, jež má se svojí náhlavní soupravou pro virtuální realitu Oculus Rift. Ta byla dosud dostupná ve speciálních vývojářských kitech, v prvním kvartále příštího roku by však měla přijít verze pro koncové spotřebitele. K rozšíření mezi hráče má pomoci i nově oznámená spolupráce s Microsoftem.

  

   

Díky ní bude každá prodaná souprava doplněna o ovladač z konzole Xbox One, z Xboxu bude dokonce možné hry do Riftu streamovat. Nebude se však jednat o virtuální 3D realitu v pravém slova smyslu, brýle poslouží pouze jako zobrazovač, stejně jako monitor či televize, akorát vaše oči budou blíže centru dění bez rozptylování okolními objekty, což to může být u her jako Halo, Forza Horizon 2 či Sunset Overdrive poměrně zajímavý zážitek. Posledním bodem spolupráce s Microsoftem je kompatibilita Riftu s počítači s Windows 10, skrze které bude možné VR helmu nastavovat.

Oculus ale nespoléhá pouze na Microsoft, pro svoji náhlavní soupravu chystá i vlastní, futuristicky vypadající ovladače, nazývané Oculus Touch. Ovladače jsou dva (do každé ruky jeden) a obsahují ovládací prvky známé z konzolových ovladačů, tzn. joysticky a analogová tlačítka.

    

K tomu je však nutné připočítat všemožné senzory sledující pohyb samotných ovladačů či pohyby prstů. Naživo bude Oculus tyto ovladače demonstrovat příští týden v Los Angeles na herním veletrhu E3, kde bude k vidění i spousta nativních titulů pro Rift.

   

Než půjde Oculus Rift do prodeje, chce mít jeho výrobce v nabídce co největší množství her, proto přislíbil investici 10 milionů dolarů na pomoc vývojářům indie her. Na včerejší konferenci již byly ukázány trailery na hry Chronos a Edge of Nowhere.

Hry bude možné vyhledávat, zkoušet či nakupovat z Oculus VR Portal, který je podobný například Steamu od Valve. Portál umožní rovněž komunikaci s přáteli. 

 

Jak jsme již uvedli, helma Oculus Rift půjde do prodeje na začátku příštího roku, bohužel prozatím neznáme přesné datum a společnost neodhalila ani prodejní cenu samotné helmy, či ovladačů Oculus Touch. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).