Domů » Bleskovky » Obr Horizon 2S od Lenova: 19,5″ kříženec počítače a tabletu

Obr Horizon 2S od Lenova: 19,5″ kříženec počítače a tabletu

Tisková konference Lenova se převážně točila okolo nových produktů ze segmentu výpočetní techniky. Nové notebooky nás pochopitelně až tolik nezajímaly, nicméně v hledáčku nám utkvěl nový tablet s označením Horizon 2S. Podle Lenova se má jednat o zcela novou kategorii, která kombinuje mobilitu tabletů a vysoký výkon stolních počítačů. Drtivou část čelní strany zabírá dotykový panel s úhlopříčkou 19,5″ a rozlišením 1080 x 1920 pixelů. Zařízení je tenké pouhých patnáct milimetrů a celé šasi je vyrobeno z hliníku.

 

Pod kapotou tepe čtyřjádrový procesor Intel Core i7, kterému sekunduje 8GB operační paměť. Jako úložiště dat posloužil SSHD disk s kapacitou 500 GB. Na bocích tabletu se nachází slot na paměťové SD karty, dva porty USB 3.0, vypínací tlačítko a kolébkový ovladač hlasitosti. O datovou konektivitu se starají moduly pro WiFi, NFC a Bluetooth 4.0. Pokud se rozhodnete zařízení používat jako tablet, připravte se na omezenou výdrž, která podle údajů výrobce činí necelé tři hodiny. Do prodeje se novinka dostane v listopadu a doporučená cena má činit 999 EUR (přibližně 28 000 Kč bez daně).

  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Kříženec počítače a tabletu? Lenovo to popsalo jako All-in-one PC s dotykovým displejem.

  Na stránkách tomu říkají Table PC a snaží se prosadit novou kategorii – tabletop.

 2. Trouba (neregistrovaný)

  Podobna zarizeni jsou uz na trhu. Jeden ALL-in-One PC používam více než rok od Dellu :)

 3. Radek (neregistrovaný)

  Tak nejdřív phabletofony a tohle bude co jako??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).