Domů » Bleskovky » Oblíbená řada Redmi Note se za pár dní rozroste o nové modely. Co o nich víme?

Oblíbená řada Redmi Note se za pár dní rozroste o nové modely. Co o nich víme?

Společnost Xiaomi se v uplynulém týdnu pochlubila, že v posledních 6 letech prodala již 140 milionů smartphonů oblíbené řady Redmi Note, z toho 30 milionů bylo prodáno za poslední půlrok. Největší úspěch zaznamenaly poslední dvě generace Redmi Note 8 a 9, přičemž prodeje poslední generace ještě narostou. V příštím týdnu totiž budou představeny další nové modely.

note 9

Datum odhalení je stanoveno na 26. listopadu, dorazit by měly dva nebo tři modely. Prakticky jistý je příchod modelů Redmi Note 9 5G a Redmi Note 9 Pro 5G, kromě toho se možná dočkáme i základního Redmi Note 9 4G, který se na některých trzích objeví jako Poco M3.

Slušný výkon s podporou 5G

Nejvybavenější Redmi Note 9 Pro 5G má dostat do výbavy 6,67“ displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. V útrobách telefonu má tikat čipset Qualcomm Snapdragon 750G, který bude podle benchmarku GeekBench spárován s 8 GB RAM. Potvrzen je i Android 10.

geekbench 1

Redmi Note 9 Pro 5G bude mít na zádech 4 čočky fotoaparátu, přičemž hlavní snímač by měl disponovat rozlišením 108 megapixelů.

Redmi Note 9 5G bude mít menší 6,53“ displej, rovněž s Full HD+ rozlišením. Telefon má pohánět čipset MediaTek Dimensity 800U, paměťových variant bude podle certifikačního úřadu TENAA mnoho – 4/64, 6/128 nebo 8/256 GB).

Rozlišení hlavního fotoaparátu má být u tohoto modelu 48 megapixelů, selfie kamerka osazená do levého horního rohu displeje má mít rozlišení 13 Mpx. Do útrob telefonu má být umístěna velká baterie s kapacitou 5 000 mAh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).