Domů » Bleskovky » Obchod krátce nabízel ohebný Huawei Mate X. Odhalil nedopatřením datum vydání?

Obchod krátce nabízel ohebný Huawei Mate X. Odhalil nedopatřením datum vydání?

Podle dostupných informací dorazí Huawei Mate X na trh někdy v letošním roce, žádné konkrétnější datum zatím neznáme, i když se často spekulovalo o září. Internetový prodejce Vmall však možná zkazil výrobci překvapení. Ve zmíněném obchodě se totiž objevila produktová stránka očekávaného ohebného smartphonu, podle níž by měl být dostupný už v červnu. Obchodník produktovou stránku krátce po jejím zveřejnění odstranil.

Huawei Mate X release date leak

Oficiální zdroje hovoří pouze o nespecifikovaném termínu v polovině letošního roku. Podotýkáme, že výše uvedené informace je třeba brát s rezervou. Uvidíme, s jakým datem vydání se vytasí přímo společnost Huawei. Na závěr pouze dodejme, že ohebný smartphone se bude prodávat za 2300 euro, tedy v přepočtu asi 59 000 korun.

Hardwarové parametry Huawei Mate X
Systém: Android 9.0
Rozměry: 161,3 x 146,2 x 5,4 mm, Hmotnost: 295 g
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 8″, 1148 × 2480 px, 2200 × 2480 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4400 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Ohebným smartphonům jsme se věnovali také v prvním díle našeho nového seriálu SMARTmania na TV Óčko. Záznam si můžete prohlédnout zde.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).