Domů » Články » O2 Data: nové tarify jsou tu. Mladí dostanou 5x více dat

O2 Data: nové tarify jsou tu. Mladí dostanou 5x více dat

Operátor O2 dnes představil trio nových datových tarifů s názvem O2 Data. Ty bude možné využívat od začátku května, tedy od zítra. Dobrou zprávu máme i pro mladé uživatele, kteří si nově užijí pětkrát více dat za stejnou cenu. Vůbec poprvé také operátor do nabídky zařízení zařadil notebook, který k nejvyššímu 20GB tarifu nabízí za 495 Kč.

 • O2 od května nabídne 3 nové datové tarify s měsíčním objemem dat 4, 10 a 20 GB
 • v tarifech pro mladé O2 Kůl zvyšuje objem dat na pětinásobek bez navýšení ceny

Jelikož se jedná o datové tarify, nejsou v základu k dispozici žádné volné jednotky pro volání. Minuta volání tak u nových tarifů O2 Data vyjde na 3,50 Kč, SMS pak 1,50 Kč. K tarifům je však možné využít balíček 60 volných minut do všech sítí za 100 korun. Nová nabídka navazuje na rodinné balíčky O2 Spolukombinující tarify s daty, digitální televizi O2 TV a Internet na doma a také neomezené tarify FREEs větší porcí dat, které O2 představilo v loňském roce.

„V nabídce skupinových balíčků i neomezených tarifů FREE budeme nadále pokračovat. Tarify O2 Data tuto nabídku doplňují a jsou určené pro lidi, kteří na mobilu především surfují a používají různé aplikace,“dodává Richard Siebenstich.

Recenze O2 Smart Box: chytrá domácnost není zadarmo

Dnes představená tarifní řada O2 Data je určená nejen pro surfování v mobilech, ale také pro tablety a notebooky. O2 Data kompletně nahradí aktuální nabídku mobilního internetu. 10 GB dat pro tablet nebo notebook tak zákazníci získají o třetinu levněji.

Mladí si užijí 5x více dat za stejnou cenu

Všem, kterým ještě nebylo 26 let, a využívají u O2 tarify kůl, od května operátor zpětinásobí objem dat při zachování stejné ceny. Mladí zákazníci tak mají možnost za 499 korun 10 GB dat na každý měsíc, 120 minut do všech sítí a neomezené SMS do O2. K tomu ještě mohou využít bonus 4 000 Kč na nový smartphone.

Zákazníkům, kteří nyní využívají tarif Kůl 1 GB za 399 Kč a Kůl 2 GB za 499 Kč navýší O2 objem dat na pětinásobek automaticky. Pro ty, kteří využívají tarif Kůl 200 MB za 299 korun se nic nemění, přesto, že O2 tento tarif už nově nenabízí. Majitelé tohoto staršího tarifu mohou kdykoliv přijít na novější a rázem tím získají 25násobek původní porce dat.

O2 s touto nabídkou chce konkurovat obdobnému tarifu od T-Mobilu (Data). Ten také za 499 Kč nabízí 10 GB dat a 120 minut do všech sítí.

K nejvyššímu datovému tarifu notebook za 495 Kč

Operátor k tarifům tradičně nabízí i finanční bonus na nákup nového zařízení. V květnu bude možné využít slevu například na telefony značky Huawei. Model P9 lite vyjde k novému tarifu na 495 korun, bonus je možné využít také na novou modelovou řadu P20.

Novinkou v nabídce zařízení je také notebook Lenovo IdeaPad 120; ten bude k 20GB tarifu Zlatá O2 data možné získat za 495 korun. Další podrobnosti o nových tarifech naleznete na webu operátora.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Jste si jistí, že se u O2 cool bude navyšovat i stávajícím zákazníkům nebo pouze novým? Nějak se mi nechce věřit, že mi O2!! z ničeho nic dobrovolně dá o 8GB dat navíc.

  • Dobrý den, ano :-) pokud využíváte tarif Kůl 1 GB za 399 Kč nebo Kůl 2 GB za 499 Kč, pak dojde k navýšení dat na pětinásobek automaticky. Navýšení se netýká jen staršího Kůl 200 MB, který už operátor v nabídce nemá.

 2. Tak to cumim, sice ve srovnání s Polskem furt slabota, ale na CR dobry. 10 giga za 500 Kc a něco na volání – to mi stačí :)

 3. Podvodníci z o2, jako nejhorší operátor, nabídnou stále málo a za stále hodně a teď se všichni štěstím poserou. Kde jsou neomezená data? Za takový tarif s neomezenými daty bych dal i 500 měsíčně, to by na mě v Polsku koukali jestli jsem se nezbláznil, že jim dám dvakrát tolik než chtěj

 4. Nějaký důvod si pořizovat toto a ne balíček od Vodafone, kde je stejných 10 GB, ale neomezené volání a SMS do všech sítí? Příp. datová SIM zdarma?

  • Třeba že už jsem na to moc starej nebo nestuduju?

  • Tak potom se tě netýká ani tarif od o2, o kterém mluvím. ;)

  • Třeba já mám O2 cool už asi 8 let. Na tu vodafoní akci pro studenty jsem se chystal přejít, ale odradilo mne několik kamárádů, kteří nadávají na síť Vodafonu kvůli pomalému a mnohdy nedostupnému LTE, tam kde konkurence má třeba 3 čárky. A to jsem slyšel nejen od nich. Já většinou využiju tak 3,5GB, takže se slevou na O2 TV mě to s 4GB (2 v tarifu + 2 za 99 korun) internetem vycházelo na 498 a jediné co mě u Vodafonu lákalo byl ten internet. Provolám tak 50 minut měsíčně, smsky napíšu tak 2-3? Jinak Whatsapp a Messenger – to si klidně zaplatím tu kačku pade za jednu.
   Tím, že mi srovnali internet s Vodafonem mi Vodafone nemá co nabídnout. Jen horší síť, problémy s přechodem od O2 a služby, které nevyužiju. Navíc po rodinné slevě díky O2 TV a internetu budu platit proti Vodafonu o stovku míň.

 5. Ještě tak 30let a zrušej fup

 6. tohle je akorat pro me.nepotrebuju free tarif,nevykcevam se,ze akorat jedu z kacerova,ze sem iu nemocnice,co bude k veceri a co bylo v praci.doma mam data neomezeny a tohle bude takovej doplnek mimo.na to sem cekal,diky ;)

 7. Brutálně drahé…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).