Nový update pro Xbox One konečně přináší možnost tvorby screenshotů

Microsoft před několika dny uvolnil novou aktualizaci pro konzoli Xbox One (recenze), která konečně přidává možnost tvorby screenshotů či nahrávání klipů nejen během hraní. To ocení nejen hráči, ale také recenzenti her. V případě, že chcete snímek obrazovky zachytit, stačí dvakrát za sebou na ovladači stisknout tlačítko Xbox a následně zmáčknout klávesu Y, případně X pro záznam videa. Obrázky a videa  lze pak rovnou z konzole uploadovat na cloudové úložiště OneDrive, sdílet na Twitter nebo je nastavit jako tapetu.

V nastavení rovněž přibyla možnost deaktivovat transparentnost dlaždic, případně si nastavit vyhovující úroveň. Další změny už jsou spíše kosmetického charakteru (vylepšené navrhování přátel, ikonky v Party chatu signalizující hovor přes headset nebo Kinect). Velikost instalačního balíčku je 255 MB.

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. Peete (neregistrovaný)

    No hurá, na screeny jsem se těšil, protože na PS4 to je už samozřejmě dávno a i tam to čas od času využiji… No zkrátka MS a jeho postupné přidávání funkcí viz WP :D Jinak dodám, že lže screen vytvořit i hlasovým příkazem s Kinectem „Xbox, take a screenshot“ ;-)

    • matonka007 (neregistrovaný)

      Hlavně že PS4 umí přehrávat filmy z USB, což umí Xbox One samozřejmě dávno. No zkrátka Sony, která něco slíbí v dalším updatu, mine 5 updatů a funkce pořád nikde. Asi jako jejich sliby s updatem Androidu. A jak to nakonec dopadlo – Lollipop dostańe jen řada Z :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *