Domů » Bleskovky » Nový Microsoft Edge si můžete nainstalovat i na Windows 7, 8 a 8.1

Nový Microsoft Edge si můžete nainstalovat i na Windows 7, 8 a 8.1

Internetový prohlížeč Microsoft Edge aktuálně prodělává velké změny – nejenže dostává nový grafický kabátek, ale hlavně přechází na široce rozšířené vykreslovací jádro Chromium. Datum vydání je prozatím neznámé, uživatelé platforem Windows 10 a macOS však mají možnost zapojit se do veřejného testování. A nejen oni, Microsoft totiž nově do testování zapojil i uživatele systémů Windows 7, 8 a 8.1.

chredge

Poslední hřebík do rakve Internet Exporeru?

Microsoft chce sjednotit zážitek z prohlížení webu na každém zařízení a celkově zmenšit fragmentaci na poli internetových prohlížečů. Edge pro starší verze Windows bude stejný jako na Windows 10, bude stejně často aktualizovaný a bude používat totožné vývojářské nástroje. Uplatnění by mohl najít v některých korporacích, které kvůli kompatibilitě s některými weby stále ke svému životu potřebují Internet Explorer; nový Edge totiž dokáže tento zastaralý prohlížeč beze zbytku zastoupit.

platforms

Edge pro Windows 7, 8 a 8.1 je prozatím dostupný pouze v kanálu Canary, což znamená, že není vhodný pro každodenní používání; aktualizace probíhají každý den. Oproti verzi pro Windows 10 a macOS zatím není podporováno přihlašování k Active Directory a tmavý režim, obojí však má být brzy přidáno.

Testovací verzi Microsoft Edge si můžete stáhnout na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

„kvůli kompatibilitě s některými weby stále ke svému životu potřebují Internet Explorer“
Já to řeším IETesterem (poslední je v0.5.4).

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

TAK TO JE SKVĚLVÁ ZPRÁVA!!!!!