K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Nový Microsoft Edge si můžete nainstalovat i na Windows 7, 8 a 8.1

Nový Microsoft Edge si můžete nainstalovat i na Windows 7, 8 a 8.1

Internetový prohlížeč Microsoft Edge aktuálně prodělává velké změny – nejenže dostává nový grafický kabátek, ale hlavně přechází na široce rozšířené vykreslovací jádro Chromium. Datum vydání je prozatím neznámé, uživatelé platforem Windows 10 a macOS však mají možnost zapojit se do veřejného testování. A nejen oni, Microsoft totiž nově do testování zapojil i uživatele systémů Windows 7, 8 a 8.1.

chredge

Poslední hřebík do rakve Internet Exporeru?

Microsoft chce sjednotit zážitek z prohlížení webu na každém zařízení a celkově zmenšit fragmentaci na poli internetových prohlížečů. Edge pro starší verze Windows bude stejný jako na Windows 10, bude stejně často aktualizovaný a bude používat totožné vývojářské nástroje. Uplatnění by mohl najít v některých korporacích, které kvůli kompatibilitě s některými weby stále ke svému životu potřebují Internet Explorer; nový Edge totiž dokáže tento zastaralý prohlížeč beze zbytku zastoupit.

platforms

Edge pro Windows 7, 8 a 8.1 je prozatím dostupný pouze v kanálu Canary, což znamená, že není vhodný pro každodenní používání; aktualizace probíhají každý den. Oproti verzi pro Windows 10 a macOS zatím není podporováno přihlašování k Active Directory a tmavý režim, obojí však má být brzy přidáno.

Testovací verzi Microsoft Edge si můžete stáhnout na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. „kvůli kompatibilitě s některými weby stále ke svému životu potřebují Internet Explorer“
    Já to řeším IETesterem (poslední je v0.5.4).

  2. Johny (neregistrovaný)

    TAK TO JE SKVĚLVÁ ZPRÁVA!!!!!

  3. Hyde (neregistrovaný)

    Mám stejný názor!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *