Domů » Bleskovky » Nový Microsoft Edge se blíží. Nainstaluje se všem automaticky přes Windows Update

Nový Microsoft Edge se blíží. Nainstaluje se všem automaticky přes Windows Update

Už jen necelý měsíc nás dělí od vypuštění ostré verze nového internetového prohlížeče Microsoft Edge, který bude oproti stávající verzi integrované do Windows 10 využívat vykreslovacího jádra Chromium podobně jako drtivá většina konkurenčních prohlížečů. Nový prohlížeč lze dobrovolně vyzkoušet v některé z testovacích verzí, 15. ledna bude zahájena jeho hromadná instalace na všechna podporovaná zařízení.

edge

Nový Edge dostanou všichni automaticky

Zajímavé je, že instalace nového Edge nebude volitelná, ale proběhne automaticky skrze službu Windows Update. Nový Edge zcela nahradí ten původní, ke kterému se již nebude možné vrátit. Instalace nebude vyžadovat nejnovější sestavení Windows 10, ale proběhne na jakémkoliv zařízení s Windows 10 RS4 (dubnový update roku 2018).

edge

Pokud jste se stávající verzí Edge spokojení nebo jej chcete zachovat z důvodu kompatibility (což platí zejména u firem), vydal Microsoft nástroj Blocker Toolkit, který automatické instalaci zamezí, a to na neomezenou dobu. Ruční instalace však touto cestou blokována nebude.

Obchod s doplňky se začíná plnit

Microsoft připravuje pro nový Edge také zbrusu nový obchod s doplňky, do něhož již nyní mohou vývojáři zasílat své výtvory; zpravidla stačí vložit lehce upravený doplněk pro Google Chrome.

addons

Obchod aktuálně obsahuje necelé 200 doplňků a další přibývají. Vývojáři také mají možnost migrovat své doplňky ze stávajícího Edge do nového.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Díky za info. Hezké svátky.

  2. Na Windows 7 šlape skvěle. 😊

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).