Domů » Články » Novinky od značky Golf: levná powerbanka s bezdrátovým nabíjením a speciální USB kabel

Novinky od značky Golf: levná powerbanka s bezdrátovým nabíjením a speciální USB kabel

Značka mobilního příslušenství GOLF o sobě na začátku léta opět dává vědět, jelikož na český trh uvádí nové příslušenství, které oceníte nejen na cestách.

Začalo to USB kabely…

Značka GOLF začala na českém trhu působit loňském roce a hned na trh uvedla a několik modelů praktických USB datových kabelů, jejichž test naleznete zde. Kabely jsou dostupné v pestré škále variant a lákají na kvalitní technické zpracování a především vysokou funkčnost v poměru k ceně. Nyní vám představíme další tři nové výrobky této značky, ale zdaleka nepůjde jen o USB kabely.

Golf W1: levný powerbanka s bezdrátovým nabíjením

Značka Golf uvedla na český trh novou powerbanku s označením W1, která má rozhodně šanci rozčeřit stojaté vody tohoto segmentu. Kromě klasického dobíjení přes USB totiž nabízí také podporu pro bezdrátové dobíjení standardu Qi, což oceníte zejména v případech, kdy po ruce nemáte žádný kabel a potřebujete doplnit energii u svého smartphonu, který tuto technologii podporuje.

Pokud potřebujete dobít více zařízení, můžete využít dva standardní USB výstupy. Zajímavostí je možnost dobíjet powerbanku Golf W1 přes konektor microUSB i Lightning. Design powerbanky s plastovým krytem není žádným výstřelkem, je čistě funkční, ale drobné pixely na jejím povrchu vytváření zajímavou grafickou mozaiku.

Aktuálně lze za velmi příznivou cenu 549 Kč powerbanku zakoupit například v prodejnách Elektroworld nebo na Mironet.cz (zde ji dokonce nyní najdete v akci jen za 449 Kč). V budoucnu se na českém trhu objeví také model W2 s kapacitou 8 000 mAh. Bezdrátová powerbanka W1 patří do designové řady Mosaick, kde jsou k dispozici také standardní powerbanky s kapacitou  7 000 a 10 000 mAh, nebo tenká kovová powerbanka Edge 5 s kapacitou 5 000 mAh.

Sedm ochranných prvků

U všech powerbank Golf můžete očekávat sedminásobnou ochranu pro její pohodlné, bezpečné a plnohodnotné používání. Konkrétně jde o tyto typy: ochrana proti přehřátí, ochrana proti přepětí, ochrana proti skokovému proudu, ochrana proti přebití (po dosažení plné kapacity se powerbanka dále nedobíjí), ochrana proti zkratu, ochrana proti zvýšenému napětí v síti & ochrana proti výboji.

USB kabel Golf GC-48: oboustranný a s ohnutými koncovkami 

Tenhle kabel má rozhodně čím zaujmout – už na první pohled vás zaujmou koncovky ohnuté v úhlu 90°. Jde o čistě praktickou a funkční záležitost. Za prvé se snižuje tlak v ohybu konektoru a tím eliminuje poškození konektoru v telefonu, a za druhé se telefon dobře drží při hraní her, prohlížení fotek nebo sledování filmu.

Na druhý pohled si nemůžete nevšimnout jiné USB koncovky pro PC nebo nabíječku. Konektor je totiž oboustranný a je tak jedno jak jej do počítače nabíječky nebo powerbanky dáváte. Díky tomuto kabelu tedy snadno vyřešíte palčivý problém s nesprávným zasouváním do USB.

Kabel také podporuje rychlé dobíjení (2.4A) a samozřejmě i přenos dat. Ztráty jsou minimální díky měděným vodičům a kvalitnímu stínění. I opletení kabelu není bez povšimnutí: jedná se o dvojitý plet, kdy je na klasickém kabelu speciální textilní oplet, který dává kabelu vyšší pevnost a snižuje poškození přelomením nebo přeskřípnutím. Vybrat si můžete z konektorů microUSB, UCB-C a samozřejmě i Lightning. Doporučená koncová cena tohoto kabelu je 199 Kč.

Maximum pro automobilové cestovatele

Třetím přírůstem v portfoliu značky Golf je praktická autonabíječka GC-C3. Jednoduchý design nedává tušit, že je například schopna nabít jet i původně zcela vybitý tablet a ještě na něm pracovat. Současně také ukazuje další praktické stránky. USB silikonový kabel v délce jednoho metru je její nedílnou součástí, a tak jej nemůžete nikde ztratit nebo zapomenout.

Na konci je konektor microUSB, ale také redukce pro zařízení Apple. Redukce je připevněna pevným silikonovým páskem a po nasazení drží jako přibitá. Poslední funkcí je druhý USB port v těle autonabíječky, díky kterému lze nabíjet dvě zařízení současně.

Funkce nabíjení je detekována decentní červenou diodu, která ve tmě nijak neoslňuje a samozřejmostí je ochrana proti přepětí. Díky možnosti multinabíjení je to ideální pomocník na cesty autem nebo karavanem, a překvapí vás také cena, která byla stanovena na 185 Kč. Nakupovat můžete například na Mironet.cz nebo na eshopu Electroworldu.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.