Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Novinky od Microsoftu: Skype pro Windows 8 a Xbox SmartGlass

Novinky od Microsoftu: Skype pro Windows 8 a Xbox SmartGlass

Minulý týden jsme vám přinesli zprávu o chystaném klientu Skype pro mobilní systém Windows Phone 8. Nyní se na oficiálním blogu této samostatné divize Microsoftu objevilo nové video ukazující prostředí připravované aplikace pro Windows 8. Ta zaujme příjemně odlehčeným designem, svižnými reakcemi prostředí, push notifikacemi a integrací kontaktů do systémového adresáře.

Další chystanou novinkou je aplikace Xbox SmartGlass, o které jsme vás informovali již v červnu a o které nyní Microsoft zveřejnil více informací. Ta má sloužit jako inteligentní průvodce, pomocník a dálkový ovladač k vaší herní konzoli. Budete tak moci například přehrávat filmy z tabletu na televizi, hledat informace o hercích vašeho oblíbeného seriálu nebo ovládat Internet Explorer, který se díky nové aktualizaci Dashboardu uvolňované právě v těchto dnech objeví i na Xboxu. (Poznámka: Stejně jako ostatní aplikace, které jsou na jiných platformách běžně k dispozici zcela zdarma, bude i internetový prohlížeč na Xboxu dostupný pouze pro předplatitele zlatého účtu Xbox Live.) Zajímavostí je možnost volně přenášet právě prohlížené webové stránky mezi počítačem, tabletem, mobilním telefonem a konzolí.

Aplikace Xbox SmartGlass by měla být dostupná už tento pátek 26. 10. 2012 pro platformy Windows 8/RT, Windows Phone, iOS a Android.

Zdroj: Skype, Major Nelson, Xbox SmartGlass

Miroslav Havlíček

3 komentáře

  1. milennium (neregistrovaný)

    Skype 6.0 už je dostupný ke stažení ve Windows Store (osobně vyzkoušeno před 10 minutami).

    [odkaz]

  2. miramares (neregistrovaný)

    Já ho tam teda stále nevidím :-/

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel