Domů » Bleskovky » Novinka ve Windows 8.1: Jedna zakoupená aplikace až na 81 zařízeních

Novinka ve Windows 8.1: Jedna zakoupená aplikace až na 81 zařízeních

Pokud vlastníte Microsoft účet, můžete k němu mít připojených až pět zařízení zároveň. To znamená, že zakoupené aplikace můžete mít nainstalované na pětici přístrojů a situace je stejná i v případě počítačových Windows 8. Pokud limit přesáhnete, jedno ze zařízení musíte deaktivovat. Běžný jedinec tohoto čísla nejspíše jen tak nedosáhne, někteří technologičtí nadšenci a novináři by ale mohli brzo narazit.

 

Microsoft se proto nyní rozhodl limit od 9. října letošního roku navýšit, a to nikoliv na desítku či dvacítku zařízení, ale rovnou na 81. Změna platí pro Windows 8 i chystaný update 8.1, který světlo světa spatří 17. října. Naopak u Windows Phone 8 se i nadále budeme muset spokojit s limitem pěti zařízení, třeba se to ale do budoucna také změní.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. xxx (neregistrovaný)

  Takže jestli to chápu sorávně tak když si koupím Angry Birds na WP8 L820 a koupím si L1020 tak už nebudu muset Angry Birds zonvu platit(Nebo když obnovím tovární nastavení telefonu tak pak se mi AB logicky smažou tak je nemusím kupovat znovu?)

  • Ano, tak tomu je, nicméně toto daný článek nijak nepostihuje. Jedná se o normální stav věci, aplikaci máš zakoupenou na své LiveID, kde je dané LiveID, tam ti aplikace běží.

   Nyní platí, že můžeš mít dané LiveID bez omezení funkčnosti aplikací na 5ti zařízení naráz (tak nějak pro většinu ne moc zajímavý údaj), bude možné až na 81 přístrojích (ještě méně zajímavý údaj pro většinu z nás ).

  • Ono nejde ani tak o telefony. Tam člověk víc jak řekněme těch pět ani naráz používat nemůže. Ale tablety a notebooky jsou už věc jiná. Sám mám jedno Win 8.1 zařízení, takže mě to nijak nevytrhne, těch pět je myslím dostačujících. Ale takovéto rozšíření určitě není na škodu pro uživatele (minimálně to nevyužiju – co horšího se může stát?). Uvidíme, co na to vyvojáři. Mohli by přijít o část zisků.

  • Mám server, PC, tablet a telefon. Řekněme, že si dovedu ještě představit NB. Stejně si nedovedu představit, že mě těch 5 simultánních LiveID nějak omezuje (nehledě na to, že nemám všude MS OS a není ani sjednocená SW distribuce (něco Store, něco desktop (W8 i W7), něco WP). Takže to omezení i pro mě jako „geeka“ je skutečně velmi abstraktní.

  • Je to vcelku abstraktní. Je to takové marketingové skoro „neomezeně“ bez reálného vlivu. Ale bypadá to hezky, to jo.. :)

 2. To som ani netušil

 3. Knoxx (neregistrovaný)

  Jo jo vtipný windows 8.1 tedy 81 zařízení :)

 4. Je nějaká možnost, jak sdílet aplikace třeba v rodině – tj. pod různými live ID? Na jablečných zařízeních to lze. Jen občas při aktualizaci musím na dcery telefonu zadat svoje heslo. Ale je to legální způsob. Je tedy něco podobného možného na windows 8?

  • Ne, v tuto chvíli nic takového není. Osobně bych řekl, že do tohoto stavu MS Store ještě nedozrál, ale je to jen otázkou času.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).