Domů » Bleskovky » Novinka v iOS: systém vás upozorní na špatný stav baterie

Novinka v iOS: systém vás upozorní na špatný stav baterie

Baterie je velmi zapeklitou součástkou a zřejmě si to po několika incidentech uvědomil i samotný Apple. Ten nyní přišel s malým, ale velmi užitečným řešením, které stav baterie ohlídá za vás.

Apple do systému iOS v tichosti přidal jednu velmi užitečnou funkci, která vám jasně napoví, jak na tom baterie ve vašem zařízení skutečně je. V případě nutnosti výměny budete o tomto faktu informováni skrze upozornění. V telefonu stačí přejít do aplikace Nastavení, zde do menu Baterie a zprávu o tom, že je baterii potřeba vyměnit, byste měli vidět zcela nahoře nad volbou pro úsporný režim.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

16 komentářů

 1. Tak on to uživatel pozná i sám, že už není výdrž co bývala a něco se začíná dít, každopádně užitečná funkce když je to integrováno.
  Na androidu to u.i některé sopky třetích stran ale netuším na kolik jsou přesně a dá se jim věřit.

 2. Už nikde není uvedeno, jak se provádí proudová zátěž v čase a následné vyhodnocení výsledku.
  Jiný způsob nebude s relevantním výsledkem a zůstane vše u využití SoT-GPS-Video atd.

  • Já si myslím, že je to celkem rozumná funkce akorát ji chybí k dokonalosti jedna zásadní věc a to uživatelky výměnná baterie.

   Není důvod proč by to mělo dávat nerelevantní výsledky. Pokud Li-pol akumulátor neumrtvíš přebitím nebo hlubokým vybitím tak na stav akumulátoru jde celkem rozumně posoudit jenom z počtu nabíjecích cyklů a jejich délky. Samozřejmě předpokladem je použití kvalitních článků s malou výrobní tolerancí což u Apple problém není.

  • A v tom je ten problém.
   Možná je takto vše nastaveno.
   Skutečnou aktuální kapacitu a „tvrdost“ zdroje to však nestanovuje.
   Jinak jako funkce to uživatelům k možné orientaci jistě poslouží.
   Toto je však již nyní u MacBooků uvedeno.

 3. Jak známe google budoucí rok to bude mít nový android, zase to zkopiruji od apple.

 4. Přesně tak, k čemu mi to je dobrý když si tu baterii stejně sám nevyměním

 5. Kdyby nebyli ocasi mohly udělat to že i po Dvou letech by baterie měla 95% kapaciti výdrže a tím pádem by vydržela déle. Takhle to má Sony, Samsung a nyní i LG.

  • Dlouho jsem iPhone neměl ale soudím tedy zebry články mnoho kvalitní nebudou a po roce ztrácejí schopnost udržet déle svou kapacitu ano?
   Možná úmysl, aby měly condelt jejich servisy nebo spoléhají na to že jejich věrní příznivci,každý rok iP obmění.

  • 6sPlus dva roky – denní zátěž 10h – tedy čistý čas použití mobilu což zdaleka přesahuje běžný význam ,,dávám telefonu záhul,, a baterie drží a je schopna cca 12-14h takového provozu – v momentu když jednou za čas telefon takto netýrám a dopreju mu klasickou zátěž většiny uživatelů tak vydrží 2-3 dny na nabití.
   Baterie jsou u Apple zdaleka ty nejlepší jaké jsem kdy používal. Ano staré telefony 4s-5s měli špatnou vydrž na nabití ale i zde životnost akumulátoru byla perfektní.
   Lumii jsem baterii oddelal po půl roce kdy sem musel nabijet 4 krát denně.
   Samsung a Sony měli baterie taky do roka po smrti – a ty neměli ještě takový zahul jako mají mě současné telefony za poslední 3-4 roky.

  • ???? neznám moc Lumií co vydrží v zátěži míň, než libvolný IP včetně 6S… Výjimkou je podle zkušeností jen 950XL DualSIM (větší rozlišení si vybírá daň) , kdy druhá SIM funguje pro datový tarif, a zároveň běží po wifi/miracast Continuum na velkém monitoru při kancelářské práci a bluetooth myš/klávesnice… Pak se skutečně dostanu s vydrží pod IP 6S, dock se holt pro přesčasy vyplatí….

  • O iPhone 6s Plus mohu potvrdit.
   To je opravdu velká výdrž.

  • Plácáš nesmyly, Apple byl snad první výrobce mobilů se zvýšenou životností. U laptopů to byl myslím HP.

 6. Moc revolucni to teda neni, to uz davno na Lumia 950 / 950 XL mame. Nekolik restartu denne nikdo neprehledne :-D

 7. Kurvítko které po 25 měsících automaticky hodí zprávu „výměn baterii“ ? :-) Něco podobného jako před lety Apple podváděl na IPodech? :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).