Nové Xiaomi vysavače míří do prodeje. Vysají vám byt, ale ne peněženku

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra 5

Čínská společnost Xiaomi dnes představila novou řadu robotických vysavačů řady Mi Robot Vacuum-Mop 2. Ta sestává ze čtyř produktů, které pokrývají potřeby běžné domácnosti, ale mohly by oslovit i náročné uživatele, kteří vyžadují vysoký výkon a pokročilé navigační technologie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra je aktuální vlajkovou lodí v portfoliu čínského výrobce. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra je vybaven vylepšeným systémem navigování – v místnosti dokáže rozeznávat nejen stěny a nábytek, ale také konkrétní objekty v prostoru. K orientaci používá systém Laser Direct Structuring (LDS), který pomocí neustále rotující věžičky vysílá laserové paprsky a jejich odrazy rozeznává svoji polohu i okolí. Dokáže tak velmi přesně detekovat prostor i ve tmě či šeru.

Pomocí kamer v předním nárazníku, které fungují na principu Time of Flight, podporuje Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra nový systém S-cross 3D. Ten dokáže pomocí strojového učení a umělé inteligence detekovat trojrozměrné objekty v prostoru i na podlaze a efektivně se jim vyhýbat. Týká se to hraček, kabelů nebo i částí oblečení. S-cross 3D také pomáhá při rozpoznávání nízkých překážek nebo schodů.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra disponuje sacím výkonem až 4 000 Pa, přičemž s tímto vysokým výkonem dokáže na jedno nabití uklidit plochu velkou až 240 m², a to především díky baterii s kapacitou 5 200 mAh. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra podporuje čtyři režimy vysávání a tři režimy mopování s elektrickým dávkováním vody. Tento vysavač také spolupracuje se samovyprazdňovací stanicí, která se standardně prodává samostatně a funguje také jako dobíjecí stanice.

Celkové rozměry modelu Ultra jsou 353 × 350 × 98,8 mm (dostane se tedy pod nábytek s minimální výškou nad 10 cm).

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Verze Pro z nové řady vysavačů Mi Robot Vacuum-Mop 2 vsází především na velkou baterii a silný sací výkon. Podobně jako model Ultra využívá verze Pro navigaci LDS pro orientaci v prostoru. Je vybaven silným motorem se sacím výkonem 3 000 Pa, systémem pokročilého mokrého čištění a kromě elektronického dávkování množství vody disponuje i novým sonickým vibrováním. Používá frekvenci až 10 tisíc vibrací za minutu a rozkmitá celou jednotku, nikoliv jen část s hadříkem.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra 4
Xiaomi představilo 4 nové robotické vysavače

Při mopování vysavač vytváří stopu ve tvaru písmene Y a rovnoměrně čistí celou mytou plochu. S nadstandardní 5200mAh baterií dokáže fungovat až 180 minut na jedno nabití. Samozřejmostí je podpora ovládání přes mobilní aplikaci Mi Home s možností vytváření virtuálních stěn či ovládání asistenty Amazon Alexa a Google Asistent. Stejně jako Ultra, i tento model se dostane pod nábytek s minimální výškou 10 cm.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2

Mi Robot Vacuum-Mop 2 je robotický vysavač s funkcí mopování vhodný pro každého, kdo hledá pokročilé funkce a dostatek výkonu za dostupnější cenu. Mop 2 používá k mapování domácnosti systém Visual Simultaneous Localization and Maping – nahoru směřující kamera pod úhlem 137 stupňů neustále sleduje, kde se vysavač nachází a zároveň co všechno je v jeho okolí.

Díky baterii o kapacitě 3 200 mAh dokáže na jedno nabití fungovat až 110 minut. Podporuje také funkci přitlačení hadříku a dávkování vody, takže by měl při mopování dokázat vyčistit i odolnější skvrny.

Robot se dostane pod nábytek s výškou nad 8,2 cm.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite patří mezi cenově nejdostupnější robotické vysavače s funkcí mopování. Pro navigaci používá klasický systém s gyroskopem doplněný o kameru sledující strop místnosti.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 1
Předností novinek je vysoký sací výkon a pokročilá navigace

Vysavač disponuje většinou nezbytných funkcí, jako jsou například automatické vrácení do nabíjecí stanice a následné pokračování ve vysávání, ovládání přes mobilní aplikaci s podporou virtuálních asistentů Amazon Alexa a Google Asistent, překonávání prahů vysokých dva centimetry nebo vysávání pod nábytkem o výšce od 8,2 cm. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite disponuje sacím výkonem 2 200 Pa a akumulátorem o kapacitě 2 600 mAh.

Cena a dostupnost

Všechny nové vysavače od Xiaomi jsou dostupné od dnešního dne, tedy 17. února. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra lze zakoupit za 12 490 Kč. Automatická vyprazdňovací stanice je v prodeji samostatně za 5 890 Kč, a tak vás tedy set celkem vyjde na 18 400 Kč. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro je dostupný v bílé a černé barvě za 10 490 Kč. Mi Robot Vacuum-Mop 2 je dostupný jen v bílé za 7 590 Kč. A konečně Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite je dostupný též jen v bílé, a to za 5 790 Kč.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku