Domů » Bleskovky » Nové Windows 10 pro Insidery: nové nastavení soukromí a žádné chyby

Nové Windows 10 pro Insidery: nové nastavení soukromí a žádné chyby

Microsoft včera vydal nové sestavení Windows 10 pro Insidery s aktivovaným rychlým přísunem aktualizací. Sestavení nese číslo 17115 a je zajímavé především tím, že podle blogu Microsoftu postrádá jakékoliv chyby.

Windows 10 Insider preview

Chystaná jarní aktualizace v posledních týdnech podstupuje masivní proces ladění, aby bylo při vypuštění ostrého updatu všechno tak, jak má být. Seznam opravených chyb je poměrně široký, nachází se v něm i zmínka o naší jazykové lokalizaci – od posledních sestavení byla opravena chyba, kdy nebylo možné na klávesnici s českým rozložením zadávat u univerzálních aplikací čísla. To, že Microsoft označuje toto sestavení za bezchybné, rozhodně neznamená, že žádné chyby nemá. Jakmile Insideři některé objeví, budou do seznamu přidány, a následně opraveny. I tak se však zdá, že cílová páska je již na dosah.

Inovovaný proces instalace

Kromě oprav chyb je novinkou tohoto sestavení nové nastavení ochrany osobních údajů při instalaci systému – během nastavení soukromí bude možné dostat se k soustředěným informacím o bezpečí dat, a přibyla také dvě nová nastavení pro zadávání textu a vyhledávání zařízení online. Veškerá nastavení půjde pochopitelně po instalaci systému dodatečně změnit.

Kdy jarní update vyjde, je dosud nejisté, loňský Creators Update byl uvolněn na začátku dubna loňského roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments