Domů » Bleskovky » Nové Surfacy dostanou lepší procesory a černou barvu, USB-C se však konat nebude

Nové Surfacy dostanou lepší procesory a černou barvu, USB-C se však konat nebude

Microsoft dnes ve večerních hodinách koná malou tiskovou konferenci, na které představí novou generaci svých počítačů Surface Laptop, Surface Pro a s menší pravděpodobností i Surface Studio. Podle serveru WinFuture.de bude seznam novinek u chystaných modelů ještě kratší, než se původně očekávalo.

Černé šasi, žádné USB-C

Spekulovalo se například o přítomnosti USB-C portu, ten však minimálně u Surface Pro a Surface Laptop přidán nebude, šasi obou zařízení má být zcela totožné se současnou generací. Jedinou navenek viditelnou novinkou má být černá barevná varianta obou zařízení, ovšem údajně pouze v těch nejvyšších konfiguracích. Černou barvu potvrzuje i novozélandská stránka Microsoftu, kde je k dnešní události věnována vzpomínka na vůbec první Surface RT s černým šasi – o šest let později v říjnu 2018 má Surface opět jít „Back to Black“, tedy nazpět k černé.

Největší změna se u nových počítačů odehraje na pozici procesorů, kde dojde k výměně sedmé generace procesorů Intel Core za osmou. I přesto mají nové počítače mírně zlevnit, v Evropě to bude o 100 EUR oproti současným cenám. Pouze základní konfigurace s procesorem Intel Core i5 (8250U) a 128 GB pamětí si ponechá cenu 1 149 EUR (asi 29 600 korun), dostane však navíc 4 GB RAM na celkových osm.

Windows 10 Home s aktivovaným S Mode

Nižší cena se bude zřejmě snažit ospravedlnit nasazení systému Windows 10 Home s aktivovaným S Mode, který však bude možné bezplatně vypnout. I tak však uživatel dostane verzi Home oproti Pro, kterou mají počítače Surface v současnosti.

Od odhalení nových Surfaců nás dělí několik hodin, jsme zvědaví, zda se výše uvedené spekulace potvrdí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments