Domů » Bleskovky » Nové sestavení Windows 10 mění vyhledávání v Průzkumníku

Nové sestavení Windows 10 mění vyhledávání v Průzkumníku

Zatímco se v nejbližších týdnech očekává vypuštění květnové aktualizace Windows 10, Microsoft pracuje na další verzi systému, kterou pro účely testování servíruje v programu Windows Insider. Aktuální sestavení vypuštěné do rychlého kanálu aktualizací nese číselné označení 18894 a přináší novinky v systémovém prohlížeči souborů.

Celosystémové vyhledávání v Průzkumníku

Vyhledávání ve složkách a souborech bude nově v Průzkumníku probíhat celosystémově v rámci služby Windows Search. Spolu s tradičními indexovanými výsledky tak snáze najdete například obsah na úložišti OneDrive.

windows

Vyhledávání dostane modernější podobu a po zadání prvních písmen začne nabízet návrhy, z nichž bude možné vyhledávaný soubor přímo otevřít. Pokud vyžadujete nalezení neindexovaných dat, stačí stisknout Enter a vyhledávání proběhne tradiční formou podobně jako doposud. Další novinkou bude historie vyhledávání, vyvolání seznamu bude realizováno klávesovou zkratkou CTRL + E.

Vyhledávací okno je v základním nastavení o něco širší, je však možné jeho rozměr navolit myší.

Další drobnosti

Microsoft také provedl několik změn v usnadnění přístupu – předčítač má být efektivnější při čtení tabulek, program moderátor umí nově poskytnout souhrn webové stránky a Lupa má při psaní textu novou schopnost držet kurzor uprostřed obrazovky.

Známé chyby

V Redmondu tradičně došlo na opravy některých chyb, jelikož se však jedná o rané sestavení verze 20H1, která bude dokončena až příští rok, je seznam přiznaných chyb poměrně široký:

  • Nefunguje aplikace Váš telefon
  • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému
  • Některé čtečky SD karet od Realteku nefungují správně
  • U vzdálené plochy ve VM nejsou viditelná vyhledávání v hlavním panelu (pouze tmavá plocha). Řešením je restart procesu searchui.exe
  • Pokud na některých zařízeních aktivován rychlý start, nemusí dojít k aktivaci nočního režimu i přesto, že by mělo
  • Posun oken s emoji či diktováním trpí sekáním
  • Některé položky v menu Start nejsou lokalizovány
  • Funkce Řízený přístup ke složkám v Ochraně systému Windows je po updatu na toto sestavení vypnutý, lze jej však znovu zapnout
  • Některá písma (zejména z jednodušené čínštiny, tradiční čínštiny a japonštiny) nemusí fungovat korektně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).