Domů » Bleskovky » Nové pracovní příležitosti: V Praze vzniká největší vývojářské centrum Skype v Evropě

Nové pracovní příležitosti: V Praze vzniká největší vývojářské centrum Skype v Evropě

Pražská pobočka Skype nadále pokračuje ve své expanzi. Už více než 18 měsíců probíhá rozsáhlá náborová kampaň, prostřednictvím které hledá Skype v České republice vysoce kvalifikované softwarové vývojáře. Nové posily do svého týmu má v plánu přijímat minimálně do konce tohoto roku, kdy bude Skype zaměstnávat zhruba 200 zaměstnanců.

Ze zhruba 50 zaměstnanců Skype v roce 2012 se jejich počet k dnešnímu dni zvýšil na více než 170. Jde tedy o více než trojnásobný růst. Většinu nových posil tvoří velmi zkušení vývojoví inženýři. To činí ze Skype jednoho z nejrychleji rostoucích zaměstnavatelů v České republice ve svém oboru. V rámci Skype je pražská pobočka největší v Evropě, pokud jde o množství zaměstnanců pracujících na vývoji softwaru.

 

Vzhledem k enormnímu nárůstu zaměstnanců rozšiříl Skype své pražské kanceláře. Pražská pobočka je výjimečná také svým národnostním složením. „Vybíráme si skutečně ty nejlepší, bez ohledu na národnost či státní příslušnost. I když je mezi našimi zaměstnanci většina českých odborníků, máme u nás velmi výrazné zastoupení ze zahraničí. Zaměstnáváme celkem 22 různých národností,“ říká Tomáš Vocetka, , ředitel Skype Česká republika.

Skype své nové zaměstnance láká především na jedinečnou příležitost profesního růstu při práci s těmi nejmodernějšími komunikačními technologiemi. Kromě toho je však motivuje také nadstandardními platovými podmínkami a benefity. Důraz přitom klade rovněž na unikátní firemní kulturu, která si zanechala mnohé ze své původní start-upové formy. Od svých zaměstnanců naopak Skype očekává vysoké pracovní nasazení, bohaté zkušenosti v oboru, smysl pro inovace, ochotu cestovat a pochopitelně dobrou znalost anglického jazyka.

Kompletní seznam nabízených pracovních míst je k dispozici na adrese jobs.skype.com. Prostřednictvím této stránky se mohou všichni uchazeči také přihlásit do výběrového řízení.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).