Domů » Bleskovky » Nové patenty Microsoftu: Stylus schopný kopírovat barvy objektů a chytřejší dlaždice

Nové patenty Microsoftu: Stylus schopný kopírovat barvy objektů a chytřejší dlaždice

Na stránkách Free patent online se objevila dvojice žádostí o patent, které Microsoft podal v roce 2014. I když jejich k jejich naplnění nemusí vůbec dojít, máme alespoň možnost podívat se na to, nad čím v Redmondu přemýšleli (a možná ještě přemýšlí).

stylus-patent-1

Každým rokem Microsoft vylepšuje svoje dotykové pero Surface Pen, avšak následující funkci jej ještě nenaučil. Stylus v patentové přihlášce má schopnost načíst barvu objektu, kterého se dotkne, a převést ji do digitální podoby, například v aplikacích pro malování. Jako příklad je uvedena růže, ze které si špička dotykového pera zjistí barvu a následně touto barvou čmárá po dotykovém displeji.

mixview-patent1

S funkcí uvedou v druhé patentové přihlášce, jsme se setkali již dříve. Jedná se o rozšířenou funkčnost živých dlaždic, které po interakci nabídnou rychlý přístup k vybraným funkcím dané aplikace. S tímto řešením se počítalo v systému Windows Phone na zrušeném smartphonu McLaren, nové obrázky v patentové přihlášce znázorňují detailnější pohled na tuto funkci na tabletu. Zobrazované „poddlaždice“ navíc mají být uživatelsky definovatelné.

mixview-patent2

Zda Microsoft výše uvedené přihlášky přivede k životu, zatím netušíme, byť se šušká, že příští velké aktualizace Windows 10 z větve Redstone by nějaké novinky do zobrazování živých dlaždic měly přinést.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments