Domů » Bleskovky » Nová verze Windows 10 Technical Preview je zde: Přináší notifikační centrum a nové animace

Nová verze Windows 10 Technical Preview je zde: Přináší notifikační centrum a nové animace

Technické preview systému Windows 10 se dočkalo nového sestavení, které nese číslovku 9860. Systém dostává notifikační centrum, snadnější přepínání aplikací mezi více monitory a také nové animace pro přechod mezi plochami.

  

Notifikační centrum reprezentuje ikonka v taskbaru nalevo od hodin. V této nabídce se budou shromažďovat oznámení změn v operačním systému a v aplikacích, v současném buildu však budou povoleny pouze některé základní notifikace. Pokud používáte více monitorů, můžete nově přesouvat mezi nimi přesouvat aplikace klávesovou zkratkou Win + Shift + šipka vlevo nebo vpravo. Nové animace při přesouvání mezi plochami zase mají dát uživateli jistotu, že k přesunu došlo.


  

Aktualizace Windows 10 TP je distribuována přes službu Windows Update, zabírá 2 – 2,74 GB. Pokud jste nedočkaví, můžete si instalaci nového sestavení vyvolat ve Start > PC settings> Update and Recovery > Preview builds to instal. Upozorňujeme, že veškeré instalace provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz neručí za ztrátu vašich dat. Windows 10 Technical Preview je určeno pouze pro testování a obsahuje mnoho chyb, o známých z nich se Microsoft přímo zmiňuje na svém blogu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lofwyr
Anonym
lofwyr

Ty animace…..hodně to důležitá věc…. :-D

chmeldas
Anonym
chmeldas

Musí to dobře vypadat… Že to nefunguje pak nebude nikoho zajímat :D

borixeus
Anonym
borixeus

Někdy, když člověk reaguje v diskusi na článek, kde četl jen nadpis, se stává, že ze sebe udělá úplného hlupáka. Že, pánové??

kraken
Anonym
kraken

CHMELDAS: Že to nefunguje pak nebude nikoho zajímat. Vieš to nejak podložiť dôkazmi že to nebude fungovať? Alebo máš na všetko čarovnú krištáľovú guľu?

chmeldas
Anonym
chmeldas

BORIX:Člověk si trochu zavtipkuje a je hned za hlupáka? Jelikož jsem článek četl, na Win 10 se teším a hned po uvedení na trh je kupuju, tak je tvůj závěr ohledně mé osoby chybný. Vystydni suchare. KRAKEN: Gule mám, ale ne z křišťálu. Tuhle hlášku používáme v práci ve spojení s jedním zákazníkem. Trvají na absolutní dokonalosti v každém detailu a proto si z toho děláme srandu a tvrdíme, že to nemusí fungovat, ale hlavně dobře vypadat. Zatím to vypadá, že MS věnuje Win 10 veškerou mužnou péči a pozornost. Chtějí mít 10tky dokonalé a jejich přístup ke kvalitě nového… Číst vice »

borixeus
Anonym
borixeus

Chmeldas: Mno, přišlo mi, že jsi to nečetl, protože v tomhle případě jsou ty animace hlavně účelové. A jinak souhlasím s tím sucharem :-)

jk001
Anonym
jk001

za mňa w10 veľmi pozitívny dojem

Jaroslav Živný (neregistrovaný)
Anonym
Jaroslav Živný (neregistrovaný)

Malá chybička.

Přepínat mezi plochami lze pomocí zkratky Win + Ctrl + šipka.