Domů » Bleskovky » Nová verze Windows 10 Technical Preview je zde: Přináší notifikační centrum a nové animace

Nová verze Windows 10 Technical Preview je zde: Přináší notifikační centrum a nové animace

Technické preview systému Windows 10 se dočkalo nového sestavení, které nese číslovku 9860. Systém dostává notifikační centrum, snadnější přepínání aplikací mezi více monitory a také nové animace pro přechod mezi plochami.

  

Notifikační centrum reprezentuje ikonka v taskbaru nalevo od hodin. V této nabídce se budou shromažďovat oznámení změn v operačním systému a v aplikacích, v současném buildu však budou povoleny pouze některé základní notifikace. Pokud používáte více monitorů, můžete nově přesouvat mezi nimi přesouvat aplikace klávesovou zkratkou Win + Shift + šipka vlevo nebo vpravo. Nové animace při přesouvání mezi plochami zase mají dát uživateli jistotu, že k přesunu došlo.

  

Aktualizace Windows 10 TP je distribuována přes službu Windows Update, zabírá 2 – 2,74 GB. Pokud jste nedočkaví, můžete si instalaci nového sestavení vyvolat ve Start > PC settings> Update and Recovery > Preview builds to instal. Upozorňujeme, že veškeré instalace provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz neručí za ztrátu vašich dat. Windows 10 Technical Preview je určeno pouze pro testování a obsahuje mnoho chyb, o známých z nich se Microsoft přímo zmiňuje na svém blogu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Ty animace…..hodně to důležitá věc…. :-D

  • Musí to dobře vypadat… Že to nefunguje pak nebude nikoho zajímat :D

  • borix (neregistrovaný)

   Někdy, když člověk reaguje v diskusi na článek, kde četl jen nadpis, se stává, že ze sebe udělá úplného hlupáka. Že, pánové??

  • CHMELDAS: Že to nefunguje pak nebude nikoho zajímat. Vieš to nejak podložiť dôkazmi že to nebude fungovať? Alebo máš na všetko čarovnú krištáľovú guľu?

  • BORIX:Člověk si trochu zavtipkuje a je hned za hlupáka? Jelikož jsem článek četl, na Win 10 se teším a hned po uvedení na trh je kupuju, tak je tvůj závěr ohledně mé osoby chybný. Vystydni suchare.

   KRAKEN: Gule mám, ale ne z křišťálu. Tuhle hlášku používáme v práci ve spojení s jedním zákazníkem. Trvají na absolutní dokonalosti v každém detailu a proto si z toho děláme srandu a tvrdíme, že to nemusí fungovat, ale hlavně dobře vypadat. Zatím to vypadá, že MS věnuje Win 10 veškerou mužnou péči a pozornost. Chtějí mít 10tky dokonalé a jejich přístup ke kvalitě nového OS mi toho zákazníka připomněl. Nic víc, nic míň.

  • borix (neregistrovaný)

   Chmeldas: Mno, přišlo mi, že jsi to nečetl, protože v tomhle případě jsou ty animace hlavně účelové. A jinak souhlasím s tím sucharem :-)

 2. za mňa w10 veľmi pozitívny dojem

 3. Jaroslav Živný (neregistrovaný)

  Malá chybička.

  Přepínat mezi plochami lze pomocí zkratky Win + Ctrl + šipka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).