Domů » Bleskovky » Nová Lumia s logem Microsoftu bude představena 11. listopadu

Nová Lumia s logem Microsoftu bude představena 11. listopadu

Svatý Martin nepřinese jen první letošní sníh, ale i první Lumii ověnčenou logy Microsoftu. Redmondský gigant zveřejnil pozvánku na příští úterý, jejímž mottem je „Microsoft dodává sílu všedních mobilních technologií pro každého“. Na pozvánce je zobrazen pravý horní roh dosud nepředstaveného zařízení, kterým je bezpochyby spekulovaný model s kódovým označením RM-1090.

  

Jeho jméno je prozatím neznámé, jeho parametry však již dříve unikly na internet. Bude se jednat o low-endové zařízení s pětipalcovým displejem o HD rozlišení, čtyřjádrovým Snapdragonem 200 a 1 GB operační paměti. Telefony Lumia se nejlépe prodávají v nižších cenových patrech, pokud se Microsoftu podaří nastavit cena, může se jednat o konkurenceschopného kandidáta na vánoční dárek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. cudzinec11 (neregistrovaný)

  Prečo nie, po niekoľkých LG mám prvýkrát low-end 520 a som veľmi spokojný. Low-end a veľký IPS displej môže byť zaujímavé, WP šliape vynikajúco aj na slabom hadrvéri…

 2. Bublina (neregistrovaný)

  Souhlasím. Dcery už Lumie mají, pro mne low end nebude, ale manželce by asi stačila a fungovala lépe, než robot v dané cenové relaci. Pokud to bude okolo 5 tisíc, mohlo by se jednat o zajímavé zařízení.

 3. Ak to „sprasia“ ako L530 tak už do predu píšem ďakujem nemám záujem.

  • Martin II (neregistrovaný)

   To nema byt telefon pre vsetkych. Vlastne ani jeden taky neexistuje.

   Lumia 530 ako nahrada za Ashu je super.

  • A L530 nie je sprasena..je nasledvnikom „neexistujucej“ L420

  • mix (neregistrovaný)

   A co by jste chtěl za 80,- euro?

  • Martin II (neregistrovaný)

   FantomasMan: Tak si ju kup a prestan vyplakavat.

  • Pedro (neregistrovaný)

   FANTOMASMAN: Srovnávat cenu telefonu, který je EOL a vyprodává se s novým modelem s podobnou cenou je nesmyslné. Ano, lze nyní sehnat ve výprodejích L520 levněji, ale ten model se už nevyrábí a nebude. L530 naopak bude a za stejnou dobu na trhu jako L520 se s cenou dostane na úroveň 1500 Kč.

   Pokud srovnáš ceny při uvedení okamžitě vidíš ten rozdíl. Nechápu pořád tato nesmyslná srovnání. A to L530 nebráním, protože je to šílenej šit :D

 4. Johny (neregistrovaný)

  Nééé, já potřebuju jinej! :D

 5. Pepa (neregistrovaný)

  Nedávno se mi dostala do ruky akce na L530 s cenovkou 1999Kč. Zdá se to snad někomu hodně? Co má každý proti 530? Není to nástupce 520. Co by lidi chtěli za dva tisíce…? Plynule běžící Android za „dvojku“ opravdu nekoupíte. Čert vem nyní první oficiální cenu, každý dobře ví, že ta padá krátce po uvedení. Nyní se pohybuje od 2500Kč do 3000Kč. Komu to vadí, ať nekupuje. Mnoho lidí remcá a stejnak ten telefon nemá doma a neví jak běží.

  V novém modelu čekám spíš nástupce 630, protože u ní MS/Nokia trochu přestřelili, což je pravda. Chybělo jí dost věcí na to, aby se z ní stal nějak výrazný model. Navíc v nižších třídách chybí „velký“ mobil pro milovníky větších displejů a přívětivé ceny (doufám, že to vtěsnají do příjemných rozměrů). Dle mě to bude mezičlánek mezi L630 a L730. Označení je matoucí, jelikož kam s ním…? Klidně si tady vsadím na označení Lumia 640 ;o) Čekám u ní dost kompromisů, které to opět pro někoho mohou pokazit (ale který výrobce dnes kompromisy nedělá). A nebo to bude prodejní trhák, alespoň v rámci Lumií. Dosavadní portfolio je, přiznejme si, stále omezené převzetím a jistým (zbytkovým) fungováním Nokie. MS musel navázat, nechtěl hned měnit značení atd. Modely musel nějakým způsobem chtě nechtě doplnit a ucelit. Nyní je to na nich, jak bude celá řada vypadat…

  A tohle bude první vlaštovka…

 6. Br (neregistrovaný)

  Čekal bych, že když MS vyrukuje se svým prvním telefonem, dostaneme něco lepšího..

  • Pepa (neregistrovaný)

   Počítám, že právě to nechtějí. Proč by chodili s telefonem vyšší třídy dnes, když za nedouho budou W10… Vyšší modely poté přijdou na trh rovnou s novým systémem. S nižší třídou za rozumné peníze mohou vytřískat i s nynějšími WP 8.1 z trhu, co se dá. Dále zvýšit zájem a podvědomí lidí o WP, vyzkoušet jak budou zákazníci a trh reagovat na nový název, zacpou díru v jejich nabídce, jelikož lidé preferují větší displeje i u levnějších zařízení atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).