Domů » Bleskovky » Nová Lumia na obzoru: Podle FCC bude mít 5“ displej a podporu Dual SIM

Nová Lumia na obzoru: Podle FCC bude mít 5“ displej a podporu Dual SIM

Ačkoliv se může zdát, že letošní řada Lumií je kompletní, Microsoft zjevně pracuje na dalším modelu. V dokumentaci FCC se objevilo dosud neznámé zařízení s kódovým označením RM-1090, které má nabídnout zhruba pětipalcový displej s qHD rozlišením (960 × 540 pixelů) a podporu dualSIM.

  

Velikost displeje je orientačně spočítána na základě rozměrů zařízení, které budou 139,9 × 71,1 mm. Pochopitelně nebude chybět ani podpora Wi-Fi, Bluetooth LE a následujících sítí: GSM 850, 900, 1800, 1900; HSUPA/WCDMA900 (Band 8) a HSUPA/WCDMA2100 (Band 1). Prozatím není jasné, zdali se bude jednat o exkluzivní model pro některého z operátorů nebo o zařízení určené pro globální prodej. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

78 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  No jsem zvědav, s čim se Microsoft teď vytasí, protože nepočítám, že by přišel s nějakou meganašláplou vlajkovou lodí, pokud by chtěl znova zaříznout Windows pro současný zařízení. Zatim ticho po pěšině.

  • Zadne zariznuti novych Windows pro soucasna zarizeni nehrozi.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jen nekecej. Si o tom něco zjisti. Zas jen plácáš svoje názory. Takovejch keců tady bylo před příchodem WP8 a pak najednou všichni s tebou v čele: „No jasný ne, asi jádro“… Tak se fakt těšim, jak budeš řikat: „No tak to je samozřejmý, potřebovali odříznout už kompletně Windows 7 a vývoj aplikací pro ně. Všechno sjednotit pod jediný OS, jak PC, tablety, tak telefony. Je to logický a správný krok a současná zařízení budou mít stále ještě 3 roky podporu, což je standard. Windows RT byly příliš omezené ARM procesory a je rozumná strategie, když se všechno tímto krokem od toho odprostí a přesune se vše na vývoj lepšího HW. Microsoft to má dobře promyšlené.“

   Mimochodem tomuhle faktu nahrává i to, že tu stále nemáš Surface 3 s ARM procesorem a z rumors se ví, že má bejt upgradovatelný na Windows 10. Tak si to dej dohromady.

  • Žádné zaříznuti nehrozí, MS již potvrdil, že všechny WP8 (včetně 520) dostanou Win10.

   Co se týče modelů, tak zoufale chybí něco mezi Lumii 635 a 730. Pak se čeká na nástupce 1020.

  • JOHNY:

   Pokud jde o kompatibilitu aplikací po sjednocení OS, tak Universal Apps již běží pod WP8.1.

  • Johny (neregistrovaný)

   A mimochodem celému tomu napovídá i doba, kdy má být Windows 10 pro mobilní zařízení představen, i to, že je to Windows 10, což je už o 2 kroky z marketingového hlediska dál, než dnes zastaralý Windows 8 stejně tak to, že nikde neřekli, že to bude možné (pokud máš jiné informace, dolož). Takže sorry, krom toho, že to je tvuj sen nevidím jiné opodstatnění proto říct „že to nehrozi“. Teda pokud si pod zaříznutím představuješ nepodpora Windows 10. Jinak nepochybuju, že Microsoft vydá Windows Phone 8.5

  • Johny (neregistrovaný)

   Delfin: Jenže Universal Apps neběží pro WP 7 zařízení a spousta Apps je napsána právě pro WP7 a WP8 dohromady, ne pro W8 a WP8. A to je problém, který by tim mimo jiné Microsoft vyřešil.

   Ivan63: můžeš mi někde doložit kde to potvrdil?

  • Az soucasna zarizeni dostanou update Windows 10 budes sedet nekde v koute a fackovat se, ze jsi nedrzel usta.. ostatne ty si kalis do ust dele, takze nic noveho.Jen dalsi „zilkar“ :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   No nevím. Ty tvrdíš že nehrozí, já tvrdím, že tu ta možnost je. Argumenty nedáváš, jen pořád prskáš kolem sebe ty svoje bludy, vytváříš psychologický profily a vymezuješ se vůči někomu. Tak buď diskutuj, nebo radši drž zobák.

  • Ja narozdil od tebe neprskam, argumnety netreba, kdo premysli a pouziva rozum vi, ze je to nesmysl – neupgrade.Argumenty na zdravy rozum opravdu netreba.Az dojde k upgradu, sam uvidis, jestli se tu pro ostudu jeste objevis :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Pak nechápu, proč furt pindáš, když k tomu nemáš co říct.

  • borix (neregistrovaný)

   Johny: MS už dávno potvrdil, že restart platformy se konat nebude. Neoficiálně také to, že by měly novou verzi dostat i všechny současné modely.

   To, že vytváříš zavádějící spekulace, z tebe dělá sejného fanatika WP, akorát z druhé strany.

   Nedávno jsem četl nějakou diskusi o iPhonech, kdes jek malé dítě urputně chránil pověst applu, takže tebe člověk může brát spíš jako figurku pro zasmání :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Borix: Promiň, ale já pouze uvádím možnosti, které tu jsou. Neříkám, že to tak zaručeně bude. Už jsem to tu řekl několikrát. Můžeš mi dát odkaz na buďto tu diskuzi, nebo na ty informace které uvádíš? Protože za fanatika Applu se nepovažuji, takže pravděpodobně jsi tomu buďto špatně porozuměl nebo je to falešné nařčení. Ono totiž když je tady tolik pitomců, co neustále uvádí nesmyslný informace (jako že např. komponenty v iPhone jsou nejhorší ze všech vůbec – a to včetně levných čínských telefonů – zdroj SHD), tak pokud se snažíš takovou informaci uvést na pravou míru, snadno tě místní smetánka označí za iOvci ;) Tady se totiž toleruje jen WindowsPhone a BB.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Nechci se zastávat Johnyho, o spoustě jeho komentářů si myslím své, ale tvrzení, že „všechny stávající WP8 dostanou W10“ je možné si vyložit různě. Už některé stávající WP8 (třeba HTC) telefony nedostávají updaty (tuším) a stávajícími telefony je možno chápat ty aktuálně prodávané (1520,1320,930,830,730 atd.). Třeba moje Lumia 820 je taky WP8, ale je to už starý model, který možná bude chtít MS zaříznout s tím, aby mě donutil přejít na novější telefon a majitelům novějších WP aktualizaci dá. Tento krok je trochu arogantní, ale nepřekvapil by mě.

   Nezlobil bych se, updatů jsem dostal už dost a leckterý majitel androidu by mi mohl závidět (sám android mám jako druhý tel), ale vidím analogii se Skypem, který byl bezdůvodně zaříznutý pro WP7 celkem nedávno.

  • Johny (neregistrovaný)

   Borix: jinak bych byl rád, kdyby si příště vynechal to, jak mi bereš a spíš se věnoval tomu, co jsem zde napsal. O ukončení podpory ARM, o sjednocení Windows a ukončení RT, o opožděném Surface 3, o Universal Apps (což byla mimochodem zatím jediná inteligentní reakce, která věcně odpovídá na to o čem mluvím a asi jedinej člověk, kterej tomu trochu rozumí – z vaši příspěvků o ničem bohužel ten pocit nemám).

   [odkaz]

   [odkaz]

   [odkaz]

   [odkaz]

  • lerion (neregistrovaný)

   Lister0: Telefony od HTC updaty dostanou (8S tuším už dostal) jen to trvalo delší dobu, bo HW komplikace.

  • vlada (neregistrovaný)

   Dejte uz konecne nekdo link, kde MS tvrdi (nebo neoficialne potvrzuje), ze vsechny telefony dostanou W10 (WP10). Ja jsem nikde nic takoveho nenasel.

  • borix (neregistrovaný)

   Link vážně nedokážu rychle najít. Je to tak 6 měsíců stará zpráva, kdy se předpokládalo, že nová verze bude WP9. Bylo v obecném povědomí, že WP9 dostanou přístroje s WP8 – nechápu změnu názorů, když se ssysté jen jmenuje jinak. Jinak, podpora ARM procesorů samozřejmě nekončí, to by museli přestat vyrábět mobily. Jen asi definitivně vzdali RT na desktopu s ARMem. To, že marketingově zvedli číslovku na 10, aby „ukázali o jak výrazný se jedná krok“ neznamená, že to staré neplatí. Jinak mám také L820, což je jeden za dvou nejstarších mobilů s WP8 a po celé téhle době má stále aktuální verzi systému. Pokud nebude platit to, že všechny řístroje dostanou W10, bude mě to mrzet, ale nebudu se z toho střílet. Pokud by došlo ke stejnému restartu jako mezi WP7 a 8, tak bych si další telefon s Windows asi v nejbližší době nepořídil. Každopádně, MS potvrdil, že k tomuhle nedojde.

   Jak myslíte, že může být „sloučení“ platforem hluboké :-) MS bude prosazovat vývoj aplikací zároveň pro metro a W(P).

   Johny: Ty uvádíš „jen možnosti“, ale účelově přesvědčuješ, že „to tak stejně zase dopadne“. A co že ti beru?

   Do applu ti kopat nebudu, není nic extra ani nic zas tak hroznýho, jen mu to moc žereš.

  • Johny (neregistrovaný)

   Borix: myslím si, že se pleteš. Nevíš jaký vztah mám k iPhone a několikrát jsem ho kritizoval za všechno možný. Jiná věc je, že mně vyhovuje podstatně víc, než WP. Tím ale neříkám, že WP je horší. Pouze, že mě nevyhovuje. Od začátku jsem tvrdil, že má obrovský potenciál, ten potenciál ale teď považuju (já) za nevyužitý a tím pádem system smysluplný jen pro minoritu lidí-a pro tuto minoritu lepší než iOS. To je můj názor, ten ale nemá nic společného s tím, co říkám tady. Já budu rád, když konečně bude systém windows sjednocený, jak to mělo být od začátku. Ta spekulace, že WP 8 má jít i na WP 9 nikdy neexistovala. Jednalo se o Windows 9 a vzešlo to od Indonéského ředitele – [odkaz] (neřikal předtím ten samý ředitel, že budou WP8 na WP7 zařízeních? :D ). To je informace měsíc stará, těsně před eventem. Z ní pak někteří, na základě již známého klepu, že Windows se sjednotí pod jedno, vyvodili, že se to týká i mobilních zařízení. A nezapomeň, že furt je tu ve vzduchu zmíňka o windows 8.5 a pokud by se potvrdilo, že Microsoft na něčem takovém pracuje, je tak 90% šance, že ty zařízení update nedostanou. Když si teda shrneš všechno co jsem napsal, je to podle mého trochu moc náhod najednou. Proto tvrdit, že to „nehrozí“ je podle mého zas jen vejžblept jednoho fanatika. Osobně to zatim vidim 50:50 a jistý neni vůbec nic.

   Jinak co se upgradu týče, neřikam, že WP8 úplně zaříznou i kdyby se na ně W10 nedostal. Hlavním cílem podle mě teď bude především zaříznou kompletně WP7.X a donutit vývojáře přejít právě na UniApps

  • borix (neregistrovaný): No to víš nebo vnímáš ty, že se jen jmenuje jinak. Klidně mohli před několika měsíci zahodit kus kódu pro lepší výkon nebo kompatibilitu W10 s tím, že obětují WP8. Ostatně, W10 se to jmenuje právě pro to, že je plně odříznutá W9.x větev/jádro. Klidně se s tím sveze i WP8, mít jistotu, že tomu tak nebude je naprostá kravina. To teď neví mimo MS nikdo.

  • Johny (neregistrovaný)

   UNI: …mimo MS a HTCJirky.

  • Můžeme tu spekulovat, ale nikdo tuto informaci stejně nevíme.

   Na eventu s Windows 10 padla otázka :

   Q: What happens to ARM-based Surfaces? A: we’re building the software to update vast majority of devices out there.

   Sice to nic nevypovídá o ničem, ale může to znamenat, že minimálně některá zařízení update dostanou, ačkoliv byla otázka směřována na ARM surface. Spíš si myslím, že utípnou asi první generaci WP8 zařízení se starší procesorovou sadou, ale kdo ví…

  • Johny (neregistrovaný)

   Už jsem to taky našel, ta odpověď následně pokračuje: „Our general intent is to make this available as an update for the vast majority of devices.“ což by směřovalo k tomu, že opravdu budou na ARMu Windows 10. V jaké formě ale, to bych nechal ještě tak půl roku odstát, protože pořád je to daleko od toho tvrdit, že to je jistý. Docela se jinak stotožňuju s tvým názorem, protože si myslím, že rozhodující faktor tu bude hrát HW. Proto taky jsem zde v úvodu psal, že nejvíc se pozná na tom, co teď bude uvádět MS jako svoje vlajkové lodi. Na vánoce nic, tak holt Q1.

  • teď se všichni čertíme jak to zase bude, aby se neopakovala situace s WP7.x, na druhou stranu si říkám, že to samé jsme si tu říkali s WP8.1 a to samé si říkáme u další generace systému a trošku si myslím, že nakonec bude systém dostupný pro všechny stávající zařízení (byť třeba bez nějakých funkcí) a nebo nejpravděpodobnější bude zaříznutí první generace se starší HW sadou. Takže by se aktualizace dostalo na L930/Icon/L1520/L735/L730/L830/L630/L530.

  • Tak nenapadá mě důvod, proč by měly být W10 nějak zakázaný na ARM, vždyť tak jako tak budou pro ARM (nástupci WP), asi těžko čekat, že by se telefony překlopily na x86 (ačkoli k vyloučení to není).

   Spíše jde o to, že Surface sám o sobě je zbytečný. Nejvíce proklamované, cena, Desktop, výdrže se stejně nenaplnilo.

  • Johny (neregistrovaný)

   UNI: ono jak pro koho. Já slyšel dost názorů právě v oblasti grafiky, že Surface je super. A s plnohodnotnýma Windows nevidim důvod, proč by to tak někdo nemohl vnímat. Mně to nevyhovuje, protože nemám ve zvyku po 2 letech vyhazovat notebook, ale pokud jsou lidi, kterým toto nevadí, tak proč ne.

   MAXXZ: a nebo ne a nokie to tím zabalí :D bude tu nový a krásnější Henline… chci říct Microsoft :D Osobně jsem na to dost zvědavej :D

  • Johny (neregistrovaný): Rozlišuj Surface a Surface Pro;-) (ale to není tvá chyba, MS má totálně PR na hov….).

  • Johny (neregistrovaný)

   Ah, sorry, já to bral jako že se bavíme o komplet Surfacech sakumprdum všech a že říkáš že v nich jakože nemá smysl pokračovat, že jako produkt je to kompletně nesmysl.

  • WTF (neregistrovaný)

   Vcom je pr nahovno je normalny surface tablet a potom surface pro ktory ma byt 2 v 1 zariadrnie.

  • Johny (neregistrovaný)

   Cože? Teď jsem ti nějakou neporozumněl. Počítam že mluvíš o Wacomu, ale zbytek mi smysl nedává, srry :-/

  • Johny (neregistrovaný)

   jo „V čom“… stejně ale ta věta je děsná! :D

  • MS ještě před oznámením Win10 oficiálně potvrdil ze všechny současné WP8 telefony odstanou další verzi Windows, později oznámil že se bude jmenovat Windows 10, a následně ještě přímo S.N. potvrdil že Win10 poběží doslova na všem.

   Pochopitelně nikdo neříká, ze nenastane odklon od pkaformy ARM, minimálně v tabletech. Což je pochopitelné a logické (ARM ztrácí dech), ale to nic nemění na faktu, že WP8 dostane upgrade na W10, ostatně z pohledu aplikací je to fuk, i WP7 aplikace (ať už C# nebo silverlight) jsou plaformově nezávisle, a nativní aplikace v asembleru je jako šafránu.

  • Jinak win10 bude vice verzi (byť marketingově se je MS bude snažit vydávat za jeden produkt), bude pochopitelně server verze (pouze x64), desktop enterprise, home a convertible verze (všechny x86 a x64), tablet verze (x86, x64, arm), phone verze (arm, možná někdy x86), iot verze (arm), a možná další.

  • Johny (neregistrovaný)

   Teda kdyby MS věděl, že prozradíš všechny jeho plány a portfolium, asi by jim teď praskla cévka :D

  • Jsou to dlouhodobě známé věci, které MS již poměrně dlouho diskutuje s partnery. Co bylo neznámou byl název. BTW MS už teď již začíná řešit Windows 11.

  • johny ty si co za debko… sak ked nebude daco podporovane kupim novy telefon a mam na salame… a ked chces dobre updaty tak si kup ajfonka tam mas celkom slusnu podporu aspon tie 3 roky aspon… tukas tu dlhe litanie a nikomu sa to ani citat nechce…

  • Johny (neregistrovaný)

   Imperator: Debko si tu tak možná ty, když si nepochopil jako obvykle o čem je diskuze a myslíš si, že mě osobně zajímá jestli WP dostane update nebo ne. Pouze sem řekl, že to neni jistý a ty mi na to napíšeš, že to neni jistý, ale nevadí to, protože telefon máš 3 roky. Koho to zajímá ty jantare?

 2. Citelně chybí Lumia někde mezi 635 a 730, resp nástupce 625 s 1GB RAM. Prostě základní dostupný telefon s konkurenceschopnou výbavou. Aktuálně jsou buď super dostupné lumie 530 a 63x, kterým ale něco chybí, nebo výborně vybavené ale dražší Lumie počínaje 730.

 3. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Další pádlo. Né dík.

 4. Mohli by radsej spravit mailoveho klienta.

  • borix (neregistrovaný)

   Používám ho neustále a např. kvůli spolehlivosti si ho nemůžu vynachválit. Samozřejmě mě napadají věci, která by se mohli změnit – konkrétně nemožnost úprav původní zprávy, když poštu přeposílám..

   Zajímalo by mě ale, co konkrétně nevyhovuje vám?

 5. Johny: Bud uz radeji zticha.

  Ostatni: Nekomentujte ty hlouposti od tohoto individua.

  • Bublina (neregistrovaný)

   Jeník je naprosto zmatenej, to nemá cenu ani číst. Ale chybí tady ještě Smíšek, kdepak ho máme? :-))

  • Tomaš (neregistrovaný)

   No aby se tady neobjevil hlavní WP rozkuřovač Marek1, kterej k věci nikdy nic nemá, jen si podporuje svoje kuřivo. Ty už by ses měl taky probrat a zkusit získat svůj názor, ne jen podporovat a papouškovat to, co jiní.

   Zaříznutej uprade v podobě přechodu WP-WP8 podle mě taky nastane, MS do restartu půjde znovu. Spousta věcí tomu napovídá a je to i logický. Uvidíte sami. Místní WP gang šašků si to ale nepřipustí a budou kolem sebe dál jenom kopat.

  • ja neviem ale ked uz bude W10 tak vsetko to budu stare sunky tie telefony… nech to kludne zareze a kupim novy… socky

 6. lerion (neregistrovaný)

  Bojím se, že půjde o nějaký zbytečný model, který zas bude mít pár zajímavých parametrů, které zabije zcela nezajímavými… Tak jako prakticky celá řada x30…

  Co bych si přál? Výbavu Lumie 930 v provedení 4,7″, s novou generací fotoaparátu z 1020. Bezdrátové nabíjení, 64 GB paměť + SD karty. Samořejmě IPS displej s GlanceScreen.

  Takový telefon bych okamžitě koupil. Ale bojím se, že vždy něco z toho bude chybět…

  • Do toho bych také šel.

  • To by byl asi telefon snů :-) Ale obávám se, že něčeho podobného se bohužel nedočkáme :-/

   Mě by stačil displej do 4,5″. Aktuálně mám asi 2 měsíce 5″ a nemůžu si na to zvyknout následující bude určo menší!

  • Keby MS odstranil bugy v mail klientovi, vratil HUB a prisiel s L930 s GS, to by bol telefon snov :-)

  • fero (neregistrovaný)

   Lerion – na takový telefon tu čeká víc lidí :D

  • Jop..taka 920 len s pamatovymi kartami a modernejsim HW. To by Bola fajnotka..ale zatial nie je za co 920tku vymenit :/

  • famakate (neregistrovaný)

   takze chces L1520 s mensim displejom.

  • Bublina (neregistrovaný)

   Ano, to by byla nádhera, nicméně cena by se asi vyhoupla nad 15 tisíc, což už je dost. Dcera má teď 830 a za tu cenu je ten telefon skvělej. Design, výkon, na WP ten HW s přehledem stačí.

  • FAMAKATE: Ano..moze byt :)

  • lerion (neregistrovaný)

   Famakate: V podstatě ano. Ideálně ještě právě s 38 Mpix foťákem ;)

  • Pepa (neregistrovaný)

   lerion

   Když to vezmu kolem a kolem, tak v dnešní době je pořád dobrou koupí Lumia 925 při současné ceně plus mínus 7 500Kč. Pokud to srovnám s momentální nabídkou „Nokisoftu“, má stále co nabídnout… Po porovnání parametrů s 830 (10 500Kč) a 735 (7 300Kč), nic jí oproti nim nechybí…

  • „Nokisoft a občas Microkia“ je na takovou facku až by dotyčnému hrozilo vyplivnutí žlučníku :-D

  • lerion (neregistrovaný)

   Pepa: Chybí jí hodně. Malá paměť, bezdrátové nabíjení a AMOLED displej… Když už takto starý telefon s tak slabým procesorem, tak rozhodně radši 920 nebo 1020 (ta nedostatky alespoň dorovnává fotoaparátem). 925 rozhodně ne.

  • Pepa (neregistrovaný)

   Neřekl bych, že má 925 slabší fotoaparát.

   Opravdu každý potřebuje „silný procesor“? Ne.

   920 má stejnou techniku, takže oč jde? Jen je to oproti 925 cihla…

   Peete: proč na facku? Prostě ty přezdívky ber jako přezdívky. Jistě jsi v životě také nejednu měl… Dokud bude na telefonech Microsoftu nápis Nokia, proč ne. Nad příspěvkem také nevidím tvé skutečné jméno… Můžeš začít fackovat…

 7. Jojo (neregistrovaný)

  Dalsia 5 palcova lopata …vyrobcovia asi zabudaju na to, ze od 5″ a vyssie je tabletofon resp. phablet, a nie standardny smartfon, lenze tym ako sa stale nepochopitelne zvacsuju displeje tak tabletofony zachvilu budu zacinat od 6″ a stadardnymi velkostami smartfonov sa stanu zariadenia s velkostou displeja 5 – 5.5″ pre mna je to strasne nepochopitelny trend, este vacsia hlupost ako megapixelova vojna.

  • 5″ je naopak idealni velikost a nikoliv lopata.

  • Jirko, mám 5″ LOPATU! Telefon je super, ale je to prostě lopata a ne a ne si na to zvyknout :-(! Manželka má L620 a vždy když si jí vezmu, tak bych ten můj nejraději „oříznul“.

  • 620 je naopak mikrotelefon. 5″ je idealní velikost, 6″ jako napr. 1520 už je lopata.

  • 5″ je už lopata. Ideální velikost je 4″

  • Mozna pro iPhonistu ci zenu, 4″ je celkem uz prcek.

  • Jojo (neregistrovaný)

   Jirka ide o to, ze 5″ telefon nedokazes ovladat jednou rukou, je to nepohodlne, ked potrebujes nieco rychlo natukat a taky velky smartfon je uz aj o dost tazsi ako 4,5″ a pritom uplne zbytocne, pretoze ma len vacsi displej.

  • Ani 4″ jsem neovladal jednou rukou. O tom to opravdu není.

  • Prostě se s tim smiřte! Jirka má 5 palců telefon a proto je to nejlepší!

  • Mas recht :-)

  • knoxx (neregistrovaný)

   5″ už nejde ovládat jednou rukou což je děsně nepohodlný měnit návyky

  • V pripade nejake slecinky ano :-)

  • Z toho je jasné, že všichni jsme slečinky, jediný Jirka je tu pořádný chlapák :-D

  • I to je mozne, kdyz se clovek rozhledne kolem sebe.

  • jaros (neregistrovaný)

   Jen v případě, že by to bylo podle délky přirození, protože zaručeně ty seš tu největší ko*ot ;D

  • Spatne.Polepsi se.

  • 5″ je ideální pro všechny věkové kategorie či pohlaví? A proto trh nabízí od 3,7″ (nebo kolik) až po obří phablety?

   Ok. Proč je ideální velikost zrovna 5″? Dík.

 8. Jojo (neregistrovaný)

  Rozmyslal som povodne nad Lumiou 830, ale ked nakoniec vysvitlo, ze bude mat 5″ tak som sa na to vykaslal, skoda, pretoze inak by mi vyhovovala. Namiesto toho idem zrejme po BB Z10 ktory sa ovela lepsie drzi v ruke kvoli jeho rozmerom :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).