Domů » Bleskovky » Nová aktualizace Windows 10 pro prohlížeč Edge snižuje výkon některých PC

Nová aktualizace Windows 10 pro prohlížeč Edge snižuje výkon některých PC

Zjistili jste, že po nainstalování poslední aktualizace Windows 10 pro prohlížeč Edge je váš počítač pomalejší než obvykle? Pak nejste sami – mnozí uživatelé si v těchto dnech na komunitním fóru Microsoftu stěžují na snížený výkon nebo mnohem delší spouštění systému.

Microsodt Edge

Aktualizaci vydal Microsoft v květnu a v závislosti na verzi Windows 10 uživatelé dostali či ještě dostávají buď KB4559309, KB4541301 nebo KB4541302. Problematický má být prvně zmíněný instalační balík. Postižení uživatelé si stěžují nejen na potíže s výkonem systému, ale také na pomalejší výkon ve hrách či nefungující externí disky.

Problémy s nesprávně fungujícími updaty Windows lze obvykle vyřešit jejich odinstalováním, v tomto případě se však při pokusu o to objeví zpráva „aktualizace je vyžadována a není možné ji odinstalovat“.

Možná řešení

Pokud vám update dělá problémy, nejlepší možností je použít funkci Obnovení systému a vrátit se tak k předchozí verzi Windows 10. V případě, že se vám ještě nestáhl, je několik způsobů, jak jej zablokovat – buď manuálním stažením nejnovější verze prohlížeče, úpravou registrů nebo použitím specializovaného nástroje Blocker Toolkit.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

8 komentářů

 1. nejvhodnější se mi zdá, použít nějaký specializovaný nástroj pro blokování updatů ve windows 10.
  Je jich dost, některé dovolí nejen úplný zákaz, ale i řízení aktualizací. A bývají uživatelsky poměrně přívětivé.
  například windows update blocker, nebo spydish aj.

 2. U tohohle slepence a absolutního nedodělku, který lepí Indi s laptopy na kolenách o obědové pauze, se nelze divit už ničemu.

  • Občas to pročistím cmd.exe(admin) Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase . Slepenec se smrskne a jedu dál.

 3. 🤣🤣🤣🤣

  Windows. Nekvalitní šunt v počítači i telefonu. A jéje, děda Jirka Kolář se ukliká minusama k smrti 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 4. Ja mám aktuální Verze 83.0.478.58 (Oficiální build) (64bitová verze)

 5. Zlaté 7. Tam si člověk mohl sám rozhodnout zdali si aktualizaci stáhne a nainstaluje. Většinou se vyplatilo chvilku počkat. Takto člověk nemá na výběr. Musí trpět.

  • Clovek ma na vyber a vubec nemusi trpet. Vsem mohu doporucit operacni system macOS od firmy Apple. Ja jsem pred pul rokem presla a mohu vam rict, ze je faakt mnohem lepsi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).