Domů » Bleskovky » Nová aktualizace Windows 10 pro prohlížeč Edge snižuje výkon některých PC

Nová aktualizace Windows 10 pro prohlížeč Edge snižuje výkon některých PC

Zjistili jste, že po nainstalování poslední aktualizace Windows 10 pro prohlížeč Edge je váš počítač pomalejší než obvykle? Pak nejste sami – mnozí uživatelé si v těchto dnech na komunitním fóru Microsoftu stěžují na snížený výkon nebo mnohem delší spouštění systému.

Microsodt Edge

Aktualizaci vydal Microsoft v květnu a v závislosti na verzi Windows 10 uživatelé dostali či ještě dostávají buď KB4559309, KB4541301 nebo KB4541302. Problematický má být prvně zmíněný instalační balík. Postižení uživatelé si stěžují nejen na potíže s výkonem systému, ale také na pomalejší výkon ve hrách či nefungující externí disky.

Problémy s nesprávně fungujícími updaty Windows lze obvykle vyřešit jejich odinstalováním, v tomto případě se však při pokusu o to objeví zpráva „aktualizace je vyžadována a není možné ji odinstalovat“.

Možná řešení

Pokud vám update dělá problémy, nejlepší možností je použít funkci Obnovení systému a vrátit se tak k předchozí verzi Windows 10. V případě, že se vám ještě nestáhl, je několik způsobů, jak jej zablokovat – buď manuálním stažením nejnovější verze prohlížeče, úpravou registrů nebo použitím specializovaného nástroje Blocker Toolkit.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments