Domů » Bleskovky » Nougat v podání Samsungu výrazně zlepší výdrž baterie. Aplikace budete moci uspávat

Nougat v podání Samsungu výrazně zlepší výdrž baterie. Aplikace budete moci uspávat

Nedávno jsme vás informovali o nejdůležitějších novinkách, které Android Nougat v podání Samsungu přinese. Dnes magazín SamMobile informoval o celkem zajímavé vychytávce, která se objevila v nejnovějším beta buildu pro model Galaxy S7 (edge). Ta vám umožní uspat libovolnou aplikaci a tím ušetřit drahocennou baterii.

Vše, co pro to musíte udělat, je chvíli podržet prst na ikoně aplikace, u které chcete funkci využít. Nabídnou se vám tři různé možnosti, z nichž jedna je právě uvedení aplikace do režimu spánku. Systém vás následně upozorní na skutečnost, že v tomto módu aplikace nespotřebovává baterii a nebude přijímat aktualizace či hlásit uživateli oznámení. Režim spánku je pak jednoduše ukončen opětovným spuštěním aplikace.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

24 komentářů

 1. Hmm hmm, po chrlení featur a sebereflexi Samsung nastoupil cestu chrlení rádoby voleb. Kdypak opět nastoupí sebereflexe? Pomalu se z Samsungů stávají zařízení pro raketové inženýry:-)

 2. Takže částečně integrovaný Greenify?

 3. Tak že je to vlastně totéž jako když dám ve správci aplikací vynucené zastavení. No čekal sem něco jiného, než tohle by mohla existovat i nějaká malinká utilita.

 4. Uživatel by měl 24 hodin denně sledovat jak aplikace pracují, v Excelu si vyhodnocovat výsledky a průběžně jednotlivé aplikace uspavat a budit. Od toho ten telefon má. Android.

  • No to jsi to dost zjednodušil. Do toho musí dle aplikace nastavovat výkonnostní profil, barevnou paletu a rozlišení. A až přijde domu se rozhodnout, jakou rychlostí nabíjet.
   Android-Think different, to jsou věci:)

   • Tak zrejme neco delam spatne, nic nenastavuji a vse funguje jak ma. Nemam ale Samsung.

   • No tak spíše asi něco děláš dobře ne, výběr přístroje nebo OS?:)

   • Tak to já mám celkem jednoduché rozhodování. V případě nabíjení přes kabel, mám nastaveno rychlonabíjení – přes kabel nabíjím opravdu jen když potřebuji nabít co nejvíce za co nejkratší dobu. Ale naopak u bezdrátového nabíjení (díky za něj) mám nastaveno nabíjení na pomalu, protože toho využívám prakticky přes noc (mám dobíjecí stanici jako stojánek a díky AOD mám z mobilu krásné noční hodiny, nemusím brát mobil do ruky, prostě paráda).

   • PS: taky nic nenastavuji, o nic se nestarám….ovšem jakousi možnost volby vítám. Lepší je možnost nastavení, než nemožnost. A pokud na nic šahat nechceš, nemusíš….funguje to jako všude jinde.

   • Moznost volby je nejvetsim nepritelem jablickaru ale zejmena pseudo jabkickare kterym je uni. Pro neho to hranici s raketovou vedou :)

   • Nechat uživatele dělat to, co má dělat operační systém automaticky není možnost volby, ale delegování úkolů.

   • Android alfa samec

    Možnost volby je taky nemít chytrý telefon a škrábat pazourkem na zeď.

   • Aaron (neregistrovaný): Systém to ale dělá i automaticky….uživatel může ledasco změnit a to je rozhodně lepší, než když něco změnit nemůže…samozřejmě v rámci mezí, není to root.

   • Aaron (neregistrovaný): Marný co:) Člen zvláštní třídy zde, musíš se buď obrnit trpělivostí nebo to vzdát. Nicméně výsledek bude shodný.

   • uni: marný jsi sám. To že samsung přídá nějakou další možnost, krom toho, že jinak je vše automatické a nikdo nemusí do ničeho šahat, není přece nic špatného. To je jak automobil, který má automatickou převodovku, kde je ale možnost manuálního řazení. Někdo to využije, někdo ne. Až na to, že u auta je to taky o HW, musí tam něco na to řazení být. U mobilu je to pouze o systému.

   • xzeit: Jenže tak to samozřejmě není a je mi líto, že ti to dokonce jako majiteli Samsungu musím vysvětlovat.
    Např. „smart“ podsvícení, tedy dosahování max. jasu, musel sis to sám povolit, jinak to škrtilo (žravý OLED že).
    Rozlišení, pokud jsem pochopil, tovární nastavení bude na nižší dpi než hodnota ppi.
    A kdo ví co všechno dál.
    Nehledě na to, Aaron (neregistrovaný) to vystihl zcela přesně (pojmem), já tady říkám to samé (bez pojmu).
    Ale zvláštní místní třída je prostě zvláštní místní třída že:)

   • Tu musim s Unim suhlasit. Taketo veci by mal riesit OS sam. To je asi to iste ako argument ze u Android nesmies instalovat bezhlavo. Uzivatel si ma ustrazit co si vsetko bude instalovat/odinstalovat so store aby sa mu android nezasekal/nezrutil. Podla mna by to mala byt uloha OS a ja ako uzivatel by som si mohol dovolit instalovat a odinstalovavat co chcem a ako chcem (samozrejme zo store).

   • UNI: Nemusel jsem povolovat nic….maximálního jasu to dosahovalo automaticky…(pokud bylo zaškrtnuto automaticky). PS: každý displej je žravý na vysokém jasu, resp. u LCD je jedno, co je to za barva, u AMOLED bílá. Rozlišení jsi pochopil hodně špatně. Tam je možnost volby WQHD, FULLHD, HD….standard je QHD. Ty chápeš hodně špatně hodně věcí. Já mám momentálně nahozený Android 7 BETA a mohu říct, že rozdíl mezi první verzí a třetí, resp. druhé aktualizace je dosti výrazný a dokonce i ve spotřebě.

    TomasSX1: Však on si je ten OS řeší sám, ale nechápeš, že u Andoid 7 máš, teda aspoň u samsungu, nějaké další volby/možnosti???

    Já jako uživatel si instaluji co chci, jak chci a OS dělá všechno automaticky.

    Vůbec teda nevím, na co narážíte.

   • xzeit: Ano, vím že od S7 to Samsung dělá jinak. Snaž se ale pochopit téma, stále asi trochu uniká…
    Ad spotřeba, nechci tě tahat do dalších témat, ale celková max. spotřeba OLED panelu je větší problém než u LCD.
    Ad dpi, vycházím ze zdejších zdrojů, pokud máš lepší, připomínkuj u článku:
    [odkaz]
    Řešit rozdíly mezi verzemi beta není regulérní téma, je to beta.

    Ad ony rádoby verze, stále jsme u té pointy téma… Pokud jsi stále nepochopil, tak neřeš a dál spokojeně užívej, o to na konec jde ne?:)

   • Spotřebu OLED panelů bych tady netahal. Maximální je nejvyšší u bílé a to na maximální jas. Takže když se budu dívat venku za slunného na Samsungu na hokej a na druhém mobilu třeba na HTC 10, tak je možné, že Samsung bude žrát víc. To by se muselo ale změřit, aby se daly dělat soudy. Téma samozřejmě chápu. Systém Android 7 dělá vše co se týče tohoto článku automaticky, ale zároveň dává možnost volby uspat nějakou aplikaci a to asi do té doby, než ji neotevres…. To mi u některých aplikaci třeba nemusí vadit a tak si ji takhle nastavím. (samozřejmě nebudou chodit push notifikace, předpokládám, jinak by tohle uspani nemělo smysl). To co psali v tom článku co jsi odkázal, je mi celkem fuk. I kdyby teda to tak doopravdy bylo, není problém si to změnit. Osobně jsem to teda testoval a žádný významný narust výdrže jsem nezaznamenal. Budu testovat ještě s touhle třetí aktualizací bety, resp. Druhou. No teď se chystám běhat a představ si, že dneska nabíjet nemusím :-). Ps: pokud jsem něco nepochopil, zkus to nějak zformulovat, já si to tak někdy po 18h přečtu.

 5. V tabletu od Samsungu je něco podobného už v pétce ale tam se to dělá samo s aplikacema které se nějakou dobu nespustí.

 6. Výrazně zlepší výdrž baterie JEN baterie s vyšší kapacitou a ne tyhle MANUÁLNÍ BLBOSTI :-)

  • Ano, bylo by skvělé, kdyby už přišly ty akumulátory, to mají při stejné velikosti dvou a půl nasobnou kapacitu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).