Nothing chystá nadčasová sluchátka. Takto vypadá první koncept

nothing concept 2

O společnosti Nothing už jsme psali několikrát. Vybudoval ji spoluzakladatel společnosti OnePlus Carl Pei a na její počáteční provoz získal nemalé finanční prostředky od firmy Alphabet. Nothing se prezentuje jako technologická firma budoucnosti, která má odstraňovat bariéry mezi lidmi a zařízeními, přičemž prvním připravovaným produktem budou bezdrátová sluchátka. Jejich premiéra je naplánovaná na letošní léto.

Concept 1: budou takto vypadat první bezdrátová sluchátka firmy Nothing?

Carl Pei zveřejnil na blogu své společnosti první fotografie bezdrátových sluchátek pojmenovaných Concept 1, která mají prezentovat designovou vizi firmy Nothing. Sluchátko na snímku má vyjadřovat interní principy firmy, především transparentnost, která má ztělesňovat závazek firmy přiblížit technologii lidem.

nothing concept 1

Podle doprovodného textu na blogu mají budoucí výrobky firmy Nothing lidem ukázat, že:

  • každý použitý gram materiálu má svůj účel
  • technologické produkty mohou být intuitivní a jejich používání zřejmé a přirozené
  • a že i technologické produkty mohou vypadat nadčasově a nezestárnou

Sluchátka na obrázcích byla například inspirována babiččinou tabákovou dýmkou, přitom vypadají přirozeně a nijak zastarale. Nikde ovšem není řečeno, že takto bude vypadat finální produkt, i když se dá počítat, že nebude daleko od reality.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku