Domů » Bleskovky » Nokia vdechne život statickým fotografiím

Nokia vdechne život statickým fotografiím

Jméno finské společnosti Nokia má v mobilním světě dobrý zvuk zejména v oblasti fotografie. Kromě kvalitního hardwaru fotoaparátů PureView nezaostává Nokia ani v oblasti softwaru. Pro systém Windows Phone připravila několik vlastních aplikací – Nokia Camera pro pořizování snímků, Nokia Panorama pro focení širokoúhlých panoramat, Nokia Refocus pro hrátky s dodatečným přeostřováním fotografií nebo Nokia Cinemagraph pro tvorbu animací. Příští novinka od Nokie má rozpohybovat obrázky přímo ve fotogalerii.

Nemá se však jednat o pořizování videosekvencí, ale o zachycení krátkého pohybu (méně než 1 vteřina) těsně před pořízením finálního snímku, tento pohyb po té bude viditelný přímo v prohlížeči obrázků. Po jeho přehrání bude možné fotografii prohlížet nebo přibližovat jako v případě běžného obrázku. Tato novinka se má stát prozatím výsadou nové Nokie Lumie 930, přičemž k pořizování živých snímků poslouží aktualizovaná aplikace Nokia Camera, k prohlížení pak Nokia Storyteller.

 

Zda-li bude možné takto pořízené fotografie prohlížet i v běžném prohlížeči obrázků na počítači a bude-li aplikace dostupná i pro další PureView Lumie, Nokia na svém blogu neuvedla. Stejně tak nevíme, jaký vliv budou mít zachycené pohyby na výslednou velikost snímků. Fotografie by měly podle Nokie oživnout během několika příštích měsíců.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Nemá něco podobného už rok HTC?

  Ale fotky „alá Harry Potter“, proč ne:)

 2. Mihály (neregistrovaný)

  Ak sa nemýlim na videu je LUMIA 930?

 3. Mihály (neregistrovaný)

  Už aby som ju mal :):):)

 4. lister0 (neregistrovaný)

  No, za chvíli už to bude mít Samsung a bude to prodávat jako skvělou novou feature, jako skoro všechny funkce nokie, které ve foťáku představila. Mně se tohle hodně líbí, ale problém vidím v tom, že k prohlídnutí bude potřeba speciální software, takže se to nebude dát posílat univerzálně jako jediný .jpg. Půjde zřejmě o sadu jpegů přehraných za sebou. Pěkné, ale asi se to neprosadí.

 5. R-blade (neregistrovaný)

  Tak Ja osobně ocením tenhle druh fotek..přid to fotce víc emocí :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).