TOPlist

Nokia v posledním kvartále roku 2012 prodala 4,4 milionu Lumií

Společnost Nokia zveřejnila předběžná prodejní čísla za čtvrtý kvartál roku 2012. Ta podle slov zástupců společnosti „předčila očekávání”, když se divizi Devices & Services, která má na starost mobilní telefony, podařilo vykázat mírné, až dvouprocentní zisky s celkovými prodeji zhruba 3,9 miliard eur. Jedná se tak o podobné výsledky, kterých firma dosáhla ve druhém čtvrtletí 2012.

Během tradičně nejvýznamnější části roku firma podle svých odhadů prodala celkem 86,3 milionů zařízení, z nichž 15,9 milionů tvořily smartphony, do kterých ale Nokia započítává i celodotykové telefony řady Asha. Těch se do rukou zákazníků dostalo 9,3 milionů, 4,4 milionů bylo Lumií a zbylé 2,2 miliony prodaných chytrých telefonů zastupuje Symbian.

V rámci své finanční zprávy zveřejnila Nokia také výhled na první čtvrtletí 2013, podle kterého je u divize Devices & Services očekávána zhruba 2% ztráta s tolerancí 4 procentní body. Firma  tento odhad zdůvodňuje především útlumem na trhu s elektronikou, který tradičně nastává po nákupních horečkách předvánočního období.

Nokia slíbila zveřejnění kompletní zprávy včetně všech finálních čísel na 24. ledna 2013. O jejím znění vás budeme samozřejmě také informovat.

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku