Domů » Bleskovky » Nokia Treasure Tag: Originální Bluetooth přívěšek, se kterým své klíče neztratíte

Nokia Treasure Tag: Originální Bluetooth přívěšek, se kterým své klíče neztratíte

Nokia dnes oficiálně představila nové Bluetooth příslušenství v podobě přívěšku s názvem Treasure Tag. O něm jsme první informace zaslechli už v červenci loňského roku. Přívěšek je vybavený technologiemi Bluetooth 4.0 LE a NFC, které zajistí rychlejší spárování s telefonem.

Pro správu přívěšku poslouží nová aplikace Nokia Treasure Tag, která je zatím dostupná pouze pro Windows Phone, tudíž přívěšek majitelé iPhonů a telefonů s Androidem zatím nemohou naplno využívat a v tuto chvíli nemáme žádné informace o tom, zda se podobné aplikace pro další platformy dočkáme.

  
Treasure Tag jsme již měli možnost si krátce vyzkoušet. Potěšily nás kompaktní rozměry, gumové poutko lze z přívěšku kdykoliv sundat.

Přívěšek si můžete umístit například na batoh, klíče nebo peněženku a v aplikaci pak uvidíte jeho poslední polohu. V případě, že klíče nebo peněženku nemůžete najít, lze z aplikace přívěšek prozvonit. Pokud dojde k přerušení spojení s přívěškem, upozorní vás telefon vibracemi a zvukovým signálem (lze nastavit přímo v aplikaci).

 

Celkové rozměry přívěšku jsou 30 x 30 x 10 mm, hmotnost je pouhých 13 gramů. K dispozici jsou čtyři barevné varianty – bílá, modrá, černá a žlutá. Baterie (klasická kulatá/plochá) v Treasure Tagu by měla vydržet až šest měsíců, pak je potřeba ji vyměnit za novou. Doporučená cena pro český trh zatím nebyla stanovena, ve světě se přívěšek začne prodávat v průběhu dubna za 30 USD (600 Kč bez DPH).

Odkaz na WP katalog

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

11 komentářů

 1. lister0 (neregistrovaný)

  Hmm, hodně dobrá věc. Určitě si jich pár koupím – klíče, auto atd. Bude to i dobrý dárek pro známé.

 2. tom (neregistrovaný)

  Nokia se inspiruje v cenového hladině iPhonu.

 3. Canary (neregistrovaný)

  Super vecicka, ale ako bolo povedane skoda tej ceny. Ako darcek niekomu kto ma Nokiu je to ale idealne.

 4. marek1 (neregistrovaný)

  Konečně, pro mě nezbytná věc.

 5. LukyStrike (neregistrovaný)

  Takže to půjde využít i na „hlídání“ čehokoliv? Třeba kde se nachází děti, auto apod.?

  • mceza (neregistrovaný)

   To sice ano, ale v článku se píše jen a pouze o bluetooth. Takže předpokládám, že jakmile bude tag z dosahu BT (cca 8 m), hlídat to už nepůjde (jen budete upozorněni, že je z dosahu)´.

   Takže hlídání jako takové ano, sledování ne.

 6. petr (neregistrovaný)

  Dobrá věcička ale představoval jsem si ji tak za 200-300,- 600,-je prostě moc ale da se očekávat že cena půjde dolů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *