Domů » Bleskovky » Další den, další obrázek aneb Nokia Normandy s Androidem se vybarvuje

Další den, další obrázek aneb Nokia Normandy s Androidem se vybarvuje

Aktualizováno 14. ledna, 01:10

S dalším dnem tu máme další aktualizaci našeho článku. Twitter kanál @evleaksES totiž zveřejnil nový produktový obrázek, na kterém je vidět hned několik barevných variant chystaného smartphonu Nokia Normandy. Podobně jako Lumie, i tento kousek by měl nabídnout pestré kryty v zelené, žluté, červené, bílé a modré barvě. Jasněji začínáme mít také o podobě uživatelského prostředí, které už naznačily včerejší fotografie.

Aktualizováno 13. ledna, 19:50

Další den, další fotografie, tentokrát dokonce s vyobrazením uživatelského prostředí. Zdrojem je opět čínská síť Weibo. Operační systém Android 4.4 „KitKat“ je v podání Nokie silně modifikovaný. Začíná se také hovořit o tom, že bychom se oficiálního představení mohli dočkat už na konci února na veletrhu MWC v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce.

Aktualizováno 12. ledna, 18:15

Před několika okamžiky se na internetu objevila zřejmě vůbec první fotografie spuštěného prototypu telefonu Nokia Normandy, na které má běžet silně modifikovaná verze systému Android. Prototyp je zasazen do speciálního pouzdra, které má zřejmě za úkol chránit design telefonu, i když díky starším obrázkům už váme, jak tenhle kousek bude vypadat. Informací o Nokii Normandy se začíná objevovat stále více a je tedy možné, že se v brzké době dočkáme oficiálního představení.

 

Původní článek: Nokia Normandy s Androidem zachycena v AnTuTu, unikly nové snímky uživatelského prostředí

Seriál spekulací o Nokii Normandy, která má být údajně prvním mobilním telefonem řady Nokia Asha, běžící na upraveném operačním systému Android, pokračuje. A za tímto pokračováním opět stojí @evleaks, tentokráte přicházející se snímky uživatelského prostředí operačního systému. A co víc, neznámé zařízení s označením Nokia A110 s operačním systémem Android na palubě, bylo zachyceno v benchmarku AnTuTu.

   

Na třech snímcích je možné spatřit, jak by mohlo upravené prostředí OS Android vypadat. Na všech obrázcích jsou v horním řádku vidět dva ukazatele mobilního signálu, což potvrzuje přechozí spekulace, že připravovaná Nokia Normandy bude podporovat dvě SIM karty. Na prvním snímku je možno shlédnout jakési notifikační centrum, do nějž je zaintegrován kalendář, protokol hovorů a SMS zprávy. Na druhém obrázku je k vidění screen obrazovky během telefonního hovoru a na třetím je vidět přihlašovací obrazovka Skype. Z obrázků je vidět, že prostředí působí čistě a je směsicí designových prvků z Nokia Asha, Androidu a trochu i Windows Phone bez výrazných rušivých elementů.

 

Druhou zajímavou zprávou, týkající se Nokia Normandy, je její údajný průnik mezi ostatní zařízení, zachycené benchmarkem AnTuTu. V něm se objevilo záhadné zařízení s označením Nokia A110. Ze specifikací unikly údaje o displeji, který má mít rozlišení 854 x 480 pixelů a o 5 Mpx fotoaparátu, procesor Nokie A110 má být Qualcomm Snapdragon a nakonec to nejdůležitější – operačním systémem má být Android ve své poslední verzi 4.4.1 KitKat.

 

Design samotného zařízení má vycházet ze vzhledu polykarbonátových Lumií od finského výrobce. Samozřejmě žádný z výše uvedených úniků není oficiálně potvrzen a tak musíme uniklé obrázky brát s rezervou. I kdyby se nakonec mobilní telefon Nokia s operačním systémem Android dostal na světlo světa, více o jeho osudu určí Microsoft, do jehož spárů Nokia v nejbližší době spadne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
79 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments