Domů » Bleskovky » Nokia Moonraker na videu: takto měl vypadat zrušený předchůdce Microsoft Bandu

Nokia Moonraker na videu: takto měl vypadat zrušený předchůdce Microsoft Bandu

Když v roce 2012 přebíral Microsoft mobilní divizi finské Nokie, měli ve Finsku rozpracovaných několik projektů, z nichž nakonec spatřila světlo světa pouze hrstka. Kromě smartphonů a nového tabletu řady Lumia připravovala Nokia i vlastní chytré hodinky vyvíjené pod kódovým označením Moonraker. Ty jsme měli možnost spatřit na několika renderech, nyní se na ně můžeme podívat na videu.

Nokia Moonraker Lumia Smart Watch Hands-on (Exclusive by @baidunokibar )

Prostředí hodinek vypadá velmi jednoduše, a kulatými ikonami nijak výrazně nezapadá do systému Windows Phone. Hodinky podporovaly režim Glance Screen, kdy se na zhasnuté obrazovce objevoval čas, datum a několik stavových ikon, odemknutí bylo možné dvojím poklepáním. Gesto vzhůru či dolů pak vyvolávalo různé funkce, např. protokol hovoru, zprávy SMS, Mail, Facebook, Twitter, Hudební přehrávač nebo krokoměr.

a8d_moonraker-photo-01

Snímání tepové frekvence ale kvůli chybějícímu senzoru chybělo, na spodní straně se nacházely pouze 4 piny pro nabíjení a také čip NFC pro rychlé párování. Design hodinek alespoň v černé barvě vypadal docela levně, čemuž nepomáhal ani pryžový řemínek. Podle předchozích úniků měly být hodinky dostupné ve stejných barvách, jako tehdejší Lumie, tedy v oranžové, zelené a černé.

moonraker

Microsoft namísto hodinek Moonraker představil dvě generace náramku Band a začal vyvíjet třetí, avšak podle posledních indicií skončil s nositelnou elektronikou úplně.

Recenze Microsoft Band 2: Chytrý náramek se zakřiveným displejem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Sakra, to je ale škoda…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).