Domů » Bleskovky » Zrušená Nokia McLaren s bezdotykovým ovládáním se odhaluje na videu

Zrušená Nokia McLaren s bezdotykovým ovládáním se odhaluje na videu

Tento týden je bohatý na úniky fotografií starších prototypů telefonů Nokia, jejíž mobilní divize nyní patří Microsoftu. V úterý jsme tu měli snímky prototypu nástupce Lumie 830, nyní ze stejného zdroje uniká video, na němž je zaznamenán prototyp zrušeného modelu s kódovým označením McLaren, který mělo být možné ovládat bezdotykovými gesty. 

Lumia McLaren 3D Touch

Bohužel ve videu je znázorněno pouze bezdotykové scrollování v nabídce nastavení, nikoliv však například několikrát zmiňovaná funkce MixView, která měla při přiblížení prstu nad dlaždici na domovské obrazovce zobrazit rozšířené ovládací prvky a informace.

  

Microsoft vystavil McLarenu stopku a zdá se, že tím zrušil i celý koncept bezdotykového ovládání Windows. Ačkoliv pokud nové Lumie dostanou pokročilou kameru pro snímání oční rohovky, je možné, že nějaká forma bezdotykového ovládání do mobilních Windows přeci jen přijde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. hd (neregistrovaný)

  Toto funguje na vetsine lumii s czsokou citlivosti displeje

 2. No bez toho,aniž by ses dotknul displeje to nejde. Akorát trochu nechápu,k čemu tohle je,abych se jak blbec snažil se nedotknout displeje. Kdyby to fungovalo třeba od 10mm tak proč ne…ale nějaké 2 3 milimetry?

  • wtf (neregistrovaný)

   ale ide

  • Mám lumii 1020 a jde vélké H.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Toto samozřejmě nejsou ta 3D gesta. Bylo by to absolutně nepoužitelné a něco takového zkoušel Samsung a bylo z toho velké haló a všichni to nadšeně vítali. Dnes po tom ani pes neštěkne. Na mé Lumii 820 tohle funguje úplně normálně a má to asi něco společného se statickou elektřinou (nejsem na tohle odbornik :) ).

  • jf (neregistrovaný)

   Zapni vysokou citlivost

   Navykni displej na nějakou rukavici nebo tlustou latku

   A pak tp zkus

  • Tak pokud je tohle ono :):) a nějaký ten smysl když to funguje tak do 2mm?

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Ježišmarjá, jak tady píšu já a jiní, tohle samozřejmě nejsou ta 3D gesta. Uvažujte lidi, omg.

  • Tak já to myslel ironicky:)

  • na 820 to tiez fungovalo

 3. Petr (neregistrovaný)

  Mě lumia 735 funguje bezdotykově ale jen občas

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).