Zrušená Nokia McLaren s bezdotykovým ovládáním se odhaluje na videu

Tento týden je bohatý na úniky fotografií starších prototypů telefonů Nokia, jejíž mobilní divize nyní patří Microsoftu. V úterý jsme tu měli snímky prototypu nástupce Lumie 830, nyní ze stejného zdroje uniká video, na němž je zaznamenán prototyp zrušeného modelu s kódovým označením McLaren, který mělo být možné ovládat bezdotykovými gesty. 

Lumia McLaren 3D Touch

Bohužel ve videu je znázorněno pouze bezdotykové scrollování v nabídce nastavení, nikoliv však například několikrát zmiňovaná funkce MixView, která měla při přiblížení prstu nad dlaždici na domovské obrazovce zobrazit rozšířené ovládací prvky a informace.

  

Microsoft vystavil McLarenu stopku a zdá se, že tím zrušil i celý koncept bezdotykového ovládání Windows. Ačkoliv pokud nové Lumie dostanou pokročilou kameru pro snímání oční rohovky, je možné, že nějaká forma bezdotykového ovládání do mobilních Windows přeci jen přijde.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku