Nokia Lumia 730 specialistkou na focení selfies? Přijít má s aktualizací GDR1 na konci srpna

Microsoft letos představil několik telefonů Nokia Lumia, které tvoří poměrně neucelenou řadu – buď se jedná o naprosté low-endy (Lumia 530, 630, 635), nebo naopak o dobře vybavené vlajkové modely (Lumia 930 & Icon). Propast mezi nimi by však podle posledních spekulací měl brzy vyplnit model spadající svojí výbavou do střední třídy, má se jednat o nástupce loňské Lumie 720.

 

Podle zdrojů serveru NokiaPowerUser má Nokia Lumia 730, která je vyvíjena pod kódovými označeními RM-983, RM-984 a RM-985, přijít již na konci příštího měsíce společně se systémem Windows Phone 8.1 GDR1. Její design by měl vycházet z její starší sestry, úhlopříčka displeje však má narůst na 5 palců. Displej by měl disponovat rozlišením 720 x 1280 pixelů, nad ním má být umístěna čočka fotoaparátu s vysokým rozlišením pro pořizování selfie.

Hlavní fotoaparát s puncem Carl Zeiss na zadní straně zařízení má přijít s rozlišením 8 Mpx a má disponovat funkcemi pro vylepšení obrazu při horším osvětlení. Výkon telefonu má obstarávat čtyřjádrový Snapdragon 400 s grafickým čipem Adreno 305. Doufejme, že se spekulace potvrdí a střední třída telefonů s Windows Phone konečně dostane svého zástupce. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku