Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 530 se objevila v nabídce vietnamského eshopu: Známe její parametry

Nokia Lumia 530 se objevila v nabídce vietnamského eshopu: Známe její parametry

Nástupce nejúspěšnějšího telefonu se systémem Windows Phone, Nokie Lumie 520, je očekáván každým dnem, jeho produktová karta se již objevila na vietnamském internetovém obchodě, záhy však byla stažena. Podle ní můžeme očekávat zařízení, které svými parametry neoslní a spadne ještě pod Lumii 630/635. Zřejmě ještě neponese logo Microsoftu a bude se jmenovat podle očekávání Nokia Lumia 530.

  

ClearBlack IPS displej nové Lumie bude mít úhlopříčku 4 palce a rozlišení 480 × 854 pixelů, spodní řádek o tloušťce 54 pixelů však displeji odebere trojice softwarových tlačítek. Výkon telefonu dodá čtyřjádrový čip Qualcomm Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz, společnost mu bude dělat 512 MB RAM a pouhé 4 GB vnitřní paměti. Ty naštěstí bude možné rozšířit až 128GB paměťovou kartou, na níž lze instalovat aplikace, tudíž by s velikostí úložiště neměl být problém.

  
Dříve uniklá dvojice snímků chystané Lumie 530 

Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 5 Mpx, přední kamerka se nekoná, zato potěší podpora dual SIM. V útrobách telefonu se ukrývá baterie o kapacitě 1 430 mAh, Lumia 530 má přijít v šedé, bílé, oranžové, zelené a modré barvě. Cena nebyla na stránkách uvedena, očekáváme ji však několik stokorun pod úrovní Lumie 630, která se u nás aktuálně prodává za 3 690 Kč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. za 90-100€ to bude mozno dalsia vysoko predajna Lumia po 520tke.

 2. Ondřej (neregistrovaný)

  To vypadá na neskutečně tlusté zařízení :-D Už jen kvůli toho by to muselo stát max 2 tisíce, abych si to koupil :-D

 3. Ian (neregistrovaný)

  Nokia jde koukám opačnym směrem-Devoluce. Proč by někdo měl kupovat novější model,kterej je horší ?

  • Proč ? Protože v entry-level to bude zajímavé zařízení.

   Cena okolo 100 EUR při uvedení s daní. Představ si za měsíc bude tak o 15 EUR níže což z toho činí velmi prodejné zařízení, hlavně na papíře, protože Quad Core.

 4. Knoxx (neregistrovaný)

  Jsem z toho rozpačitý místo aby lehce vylepšovali minulé generace lumií tak v některých směrech spíše ubírají a to platí snad o všech třech.

 5. Zámer je myslím jasný – postupne nahradzovať rad Asha lacnými Lumiami. Preto sa netreba príliš upínať na číselné označenia modelu.

 6. A máte to tu oficiálne [odkaz]

 7. Za ty onscreen tlačítka bych jim naliskal

  • 630 ma onscreen buttons tiez a ked som s nou robil vobec to nevadilo… 530DS (dual sim) bude sliapat po krku 630DS. Cenou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).