Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 530 na prvním snímku: Stane se důstojným nástupcem úspěšného modelu?

Nokia Lumia 530 na prvním snímku: Stane se důstojným nástupcem úspěšného modelu?

O nástupci nejúspěšnější Nokie s Windows Phone jsme přinesli první informace minulý týden, nyní je můžeme doplnit o první obrázek, na němž má být údajná Lumia 530 zobrazena společně s ostatními letošními modely finského výrobce. I když jeho mobilní divize patří od dubna Microsoftu, stále můžeme nad displejem vidět logo Nokia, tento model byl zřejmě vyvíjen ještě před dokončením transakce.

 

Oproti svému předchůdci novinka zřejmě přijde o hranatý půdorys, všechny rohy jsou zaoblené podobně jako u Lumie 630. Úhlopříčka displeje patrně naroste, i když stále bude menší, než v případě Lumie 630, očekávají se 4,3 palce. Rozlišení bude nejspíše 854 × 480 pixelů a to z důvodu absence hardwarových tlačítek pod displejem, chybět bude i hardwarová spoušť fotoaparátu a přední kamerka pro videohovory a pořizování selfie.

 

Nejsilnějším argumentem Lumie 530, respektive Nokie Rise, musí být bezesporu příznivá cena. Výprodejová cena Nokie Lumie 520 se aktuálně pohybuje kolem necelých 3 000 Kč a oproti svému nástupci nabídne navíc minimálně hardwarová tlačítka pod displejem a patrně i spoušť fotoaparátu. Za tuto cenu se jedná o velice výhodnou koupi, přihlédneme-li k faktu, že brzy by se měla dočkat aktualizace systému na verzi 8.1. V této konkurenci z vlastních řad to bude mít Lumia 530 velmi těžké.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments