Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 530 na prvním snímku: Stane se důstojným nástupcem úspěšného modelu?

Nokia Lumia 530 na prvním snímku: Stane se důstojným nástupcem úspěšného modelu?

O nástupci nejúspěšnější Nokie s Windows Phone jsme přinesli první informace minulý týden, nyní je můžeme doplnit o první obrázek, na němž má být údajná Lumia 530 zobrazena společně s ostatními letošními modely finského výrobce. I když jeho mobilní divize patří od dubna Microsoftu, stále můžeme nad displejem vidět logo Nokia, tento model byl zřejmě vyvíjen ještě před dokončením transakce.

 

Oproti svému předchůdci novinka zřejmě přijde o hranatý půdorys, všechny rohy jsou zaoblené podobně jako u Lumie 630. Úhlopříčka displeje patrně naroste, i když stále bude menší, než v případě Lumie 630, očekávají se 4,3 palce. Rozlišení bude nejspíše 854 × 480 pixelů a to z důvodu absence hardwarových tlačítek pod displejem, chybět bude i hardwarová spoušť fotoaparátu a přední kamerka pro videohovory a pořizování selfie.

 

Nejsilnějším argumentem Lumie 530, respektive Nokie Rise, musí být bezesporu příznivá cena. Výprodejová cena Nokie Lumie 520 se aktuálně pohybuje kolem necelých 3 000 Kč a oproti svému nástupci nabídne navíc minimálně hardwarová tlačítka pod displejem a patrně i spoušť fotoaparátu. Za tuto cenu se jedná o velice výhodnou koupi, přihlédneme-li k faktu, že brzy by se měla dočkat aktualizace systému na verzi 8.1. V této konkurenci z vlastních řad to bude mít Lumia 530 velmi těžké.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Na selfie je pro Lumie aplikace, která nepotřebuje přední kamerku…

 2. Vojta (neregistrovaný)

  L530 vypadá hrozně. Možná je to zapříčiněný cenou, ale vypadá hrozně lacině, jako hračka pro děti.

 3. Martin II (neregistrovaný)

  Podľa mňa nástupcom L520 je L630. L530 bude ešte o triedu horsie/lacnejsie zariadenie. Prečo zvolili také cislovanie je pre mňa záhadou. Ale cislovanoe modelov u nokie bolo pre mňa vždy nepochopitelne.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Pro mě taky. Místo, aby zvolili pevný hodnoty pro danou kategorii (9xx top, 8xx střed atd), tak téměř každý nový „top“ telefon přinese novou řadu a do pár let bychom mohli být na 2xxx.

 4. Podľa Daniela Rubina je to fejk.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Ten obrazok asi je fejk, ak to vravi Rubino. Ale ze pride 530 je s najvacsou pravdepodobnostou pravda.

 5. No ale kde je očekávaná a zatím neoznámená 830? Čekám na výborně vybavený telefon, který nebude mít jednu z hlavních funkcí „pádlo“. I když ….. když je 630 4,3″, tak 730 a 830 bude určitě 8,5″. Neeeeee

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).