Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 530 na prvním snímku: Stane se důstojným nástupcem úspěšného modelu?

Nokia Lumia 530 na prvním snímku: Stane se důstojným nástupcem úspěšného modelu?

O nástupci nejúspěšnější Nokie s Windows Phone jsme přinesli první informace minulý týden, nyní je můžeme doplnit o první obrázek, na němž má být údajná Lumia 530 zobrazena společně s ostatními letošními modely finského výrobce. I když jeho mobilní divize patří od dubna Microsoftu, stále můžeme nad displejem vidět logo Nokia, tento model byl zřejmě vyvíjen ještě před dokončením transakce.

 

Oproti svému předchůdci novinka zřejmě přijde o hranatý půdorys, všechny rohy jsou zaoblené podobně jako u Lumie 630. Úhlopříčka displeje patrně naroste, i když stále bude menší, než v případě Lumie 630, očekávají se 4,3 palce. Rozlišení bude nejspíše 854 × 480 pixelů a to z důvodu absence hardwarových tlačítek pod displejem, chybět bude i hardwarová spoušť fotoaparátu a přední kamerka pro videohovory a pořizování selfie.


 

Nejsilnějším argumentem Lumie 530, respektive Nokie Rise, musí být bezesporu příznivá cena. Výprodejová cena Nokie Lumie 520 se aktuálně pohybuje kolem necelých 3 000 Kč a oproti svému nástupci nabídne navíc minimálně hardwarová tlačítka pod displejem a patrně i spoušť fotoaparátu. Za tuto cenu se jedná o velice výhodnou koupi, přihlédneme-li k faktu, že brzy by se měla dočkat aktualizace systému na verzi 8.1. V této konkurenci z vlastních řad to bude mít Lumia 530 velmi těžké.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bigt
Uživatel
bigt

Na selfie je pro Lumie aplikace, která nepotřebuje přední kamerku…

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

L530 vypadá hrozně. Možná je to zapříčiněný cenou, ale vypadá hrozně lacině, jako hračka pro děti.

Martin II (neregistrovaný)
Anonym
Martin II (neregistrovaný)

Podľa mňa nástupcom L520 je L630. L530 bude ešte o triedu horsie/lacnejsie zariadenie. Prečo zvolili také cislovanie je pre mňa záhadou. Ale cislovanoe modelov u nokie bolo pre mňa vždy nepochopitelne.

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Pro mě taky. Místo, aby zvolili pevný hodnoty pro danou kategorii (9xx top, 8xx střed atd), tak téměř každý nový „top“ telefon přinese novou řadu a do pár let bychom mohli být na 2xxx.