Nokia Lumia 530 je nejlepší smartphone s cenou pod 100 Euro, tvrdí Microsoft v nové reklamě

Start nového modelu musí být podpořen dobře zacílenou kampaní a to i když se jedná o naprostý low-end. Microsoft si při prezentaci nové Lumie 530 vzal na paškál devět telefonů s Androidem s cenou okolo 100 Euro, aby přesvědčil zákazníky o výhodách nového modelu v nejnižším cenovém segmentu.

Jako první v tomto souboji padly telefony LG E400 Optimus L3 a Alcatel One Touch Fire kvůli nízké hodnotě uživatelské paměti, následně se poroučely LG Optimus L5 II a HTC Desire 210 kvůli nízkému výkonu ve hrách a aplikacích, v oblasti aktuálnosti operačního systému prohrály telefony ZTE Blade Q, Huawei Ascend Y530 a Lenovo A516. Zbývající dvojici Samsung Galaxy Ace Style a Motorola Moto E porazila novinka v kategorii výhod systému Windows Phone – hudební streamovací služba bez reklam (kdoví na jak dlouho), 15 GB místa v cloudu (OneDrive je i na konkurenčních platformách) a kancelářský balík Office (Google má vlastní QuickOffice).

 

Výsledky tohoto reklamního minisouboje jsou poněkud diskutabilní a určitě by se našly telefony v této cenové hladině, které by Lumii 530 dokázaly zatopit. Jak byste žebříček telefonů s cenou do 3 000 Kč postavili vy?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku