Domů » Bleskovky » Nový nástroj pro odemčení vybraných Lumií. Na modelu 520 se povedlo spustit instalaci Windows RT

Nový nástroj pro odemčení vybraných Lumií. Na modelu 520 se povedlo spustit instalaci Windows RT

Opět tu máme další díl nepravidelného seriálu o tom, jaký software rozjela komunita na zařízení, na nějž nebyl vůbec určen. Tentokráte se podařilo uživateli Wack0Distractor z XDA fóra zprovoznit instalační dialog Windows RT 8.1 na Nokii Lumii 520.

  

Pomohl mu k tomu nástroj Windows Phone Internals od uživatele Heathcliff, který dokáže na vybraných Lumiích odemknout bootloader a povolit kompletní root telefonu či do něj nahrát vlastní ROM. Bootloader lze odemknout na Lumiích 520, 521, 525, 620, 625, 720, 820, 920, 925, 928, 1020 a 1320 s Windows Phone 8.1 či Windows 10 Mobile.

Instalace Windows RT 8.1 na Lumii 520 je jeden z prvních „úspěchů“ tohoto programu, ačkoliv zatím se spíše jedná o mnoho povyku pro nic – s instalačním dialogem nelze kvůli nepodpoře dotykového displeje dále nakládat a má se jednat spíše o první demonstrační vlaštkovku. V budoucnu se ale zřejmě budeme setkávat s dalšími pokusy nahrát do vyjmenovaných Lumií různý software.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments