Nový nástroj pro odemčení vybraných Lumií. Na modelu 520 se povedlo spustit instalaci Windows RT

Opět tu máme další díl nepravidelného seriálu o tom, jaký software rozjela komunita na zařízení, na nějž nebyl vůbec určen. Tentokráte se podařilo uživateli Wack0Distractor z XDA fóra zprovoznit instalační dialog Windows RT 8.1 na Nokii Lumii 520.

  

Pomohl mu k tomu nástroj Windows Phone Internals od uživatele Heathcliff, který dokáže na vybraných Lumiích odemknout bootloader a povolit kompletní root telefonu či do něj nahrát vlastní ROM. Bootloader lze odemknout na Lumiích 520, 521, 525, 620, 625, 720, 820, 920, 925, 928, 1020 a 1320 s Windows Phone 8.1 či Windows 10 Mobile.

Instalace Windows RT 8.1 na Lumii 520 je jeden z prvních „úspěchů“ tohoto programu, ačkoliv zatím se spíše jedná o mnoho povyku pro nic – s instalačním dialogem nelze kvůli nepodpoře dotykového displeje dále nakládat a má se jednat spíše o první demonstrační vlaštkovku. V budoucnu se ale zřejmě budeme setkávat s dalšími pokusy nahrát do vyjmenovaných Lumií různý software.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. suckme (neregistrovaný)

    HTC HD2 stejne jen tak neco neprekona..ten telefon je nesmrtelnej v tom co na nem vsechno rozjeli :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *